S nápadem celé akce přišla Kamila Krutáková, která na hokejových zápasech mužů pravidelně dělá zdravotnický dozor. Při té příležitosti pomáhá redakci s focením zápasů. Za tuto jinak pěkně placenou fotografickou práci, nechtěla peníze, ale přišla s nápadem pomoct pejskům v „Útulku pro opuštěná zvířata Břeclav Bulhary“ ze kterého má sama psa. Společně s Michalem Martinčíkem, který má na starosti fungování webu a sociálních sítí břeclavského A-týmu se celá akce naplánovala a s provozovatelkou útulku Lenkou Kubovou domluvila.

Malá Laura se narodila jako první v České republice. Na svět ji přivedli v břeclavské nemocnici.
Malá Laura se narodila v Břeclavi. Na svět přišla jako první v České republice

Vybraly se potřebné věci i peníze. S hmotnými dárky pomohl brněnský psí salon „Aknel“, který oslovil své zákazníky a chovatele. Nakonec se podařilo vybrat 12 krabic plných potřebných věcí. Například dek, prostěradel, konzerv, značkových granulí, hraček, pelíšků a ostatních… Samotní hráči mezi sebou ze svých peněz vybrali slušnou sumu, tolik potřebné finanční podpory. K celkové částce přispěly i zdravotnice v čele s Kamilou a při této příležitosti se přidala i břeclavská oční optika „Růžové brýle“. Celkově se k nemalému množství hmotných dárků přidala i slušná finanční podpora.

Den předání. Konečné datum se stanovilo na 22.12, tedy dva dny před Štědrým dnem. Dopoledne se 8 zástupců A-týmu, kteří zrovna nebyli v práci, nebo na zápase s malými lvíky sešlo a do útulku zajeli. Vyskládaly se připravené roztříděné krabice s věcmi, předalo se domácí víno, spolu s kyticí a v ozdobné obálce i všechny peníze. Hráči si pak celý útulek prošli. V původním plánu bylo i hromadné venčení, to se ale z důvodu špatného počasí nakonec nekonalo. „Celá akce se povedla jak měla, potěšila nás také reakce útulku, který se o nás na svém webu a facebooku, vyjádřil velmi pěkně. Doufáme, že jsme mohli opuštěným pejskům aspoň trochu pomoct a třeba jsme jim přilepšit k nadílce od Ježíška…“ zaznělo ze šatny mužů.

Iva Záděrová z Hustopečí
Silné příběhy: Ochrnula po pádu z koně, ale bojuje dál

Na klubovém webu břeclavských hokejistů najdete odkaz na fotky z akce a také poděkování všem, kteří se na této dobročinné akci podíleli. www.HC Lvi Břeclav.cz

Michal Martinčík