Víkendové dny patřily mistrovství České republiky družstev. Závodníci Slováckého veslařského klubu byli úspěšní – domů se vracejí s osmi medailemi z MČR ve sprintu, jednou medailí z MČR žactva a dalšími šesti cennými kovy z MČR družstev.. Titul mistrů republiky a zlaté medaile ve sprintu, závodu na 500 metrů, získaly hned čtyři břeclavské posádky – na dvojskifu a dvojce Markéta Nedělová spolu se závodnicí z Jindřichova Hradce, osma dorostenců ve složení Denis a František Zaliberovi, Alex Novák, kormidelník Viliam Guriš a jejich kolegové z VK Přerov a VK Bohemians a na závěr závodního programu osma mužů, do které usedli Dalibor Neděla (nyní závodící v dresu Dukly Praha), Aleš Pospíšil, Petr Rampula, Petr Polášek, Matěj Halady, Aleš Suský a kormidelník Viliam Guriš spolu se závodníky z VK Přerov. Stříbrné medaile v těsných a napínavých závodech vybojovali bratři Zaliberovi, Alex Novák a závodník z VK Přerov na párové čtyřce, Aleš Suský a Petr Rampula na dvojskifu a poslední dva jmenovaní doplnění o Aleše Pospíšila a Matěje Haladyho na párové čtyřce. Bronz putuje do Břeclavi „pouze“ jeden, a to zásluhou Lukáše Nešpora a Adama Dalibora Jurčíka, kteří si pro něj doveslovali v závodě dvojskifů mužů lehkých vah. Jediným finálovým startem, kde to břeclavskému klubu „necinklo“, byl závod skifů dorostenců. Alex Novák zde v tradičně silné konkurenci obsadil šesté místo.

Pavlov si oblíbili i tvůrci televizních seriálů. Ve Vinařich a Pálavě si zahrál pod jménem Křetice. Teď ale patří skutečným vinařům a mimo jjiné skutečné Pálavě, oblíbené odrůdě bílých vín.
Filmové Křetice. Skutečný Pavlov má Pálavu má za okny, vinaře ve sklepě

 

Páteční pozdní odpoledne patřilo závodníkům kategorie mladšího a staršího žactva, kteří v Račicích dokončovali „své“ mistrovství České republiky, jehož některé závody byly v červnu z důvodu tropických veder zrušeny. Skvěle si vedla párová čtyřka starších žáků ve složení Lukáš Kašík, Jiří Třináctý, Tomáš Bartolčic, kormidelník Tomáš Kuriál a závodník z LS Brno, která nedala nikomu šanci a s náskokem necelých pěti vteřin si dojela pro titul mistrů republiky! Mladším žákyním Haně Nesňalové a Ivě Oslzlé utekla bronzová medaile na párové čtyřce, do které usedly spolu se závodnicemi z ČVK Brno, jen o necelé čtyři desetiny. Alex Nešpor bojoval o co nejlepší umístění mezi skifaři dvanáctiletými ve finále B, kde skončil třetí, celkově tedy devátý.

Pálavu začíná zdobit krása podzimu, láká k vycházkám.
Pod Pálavu přichází podzim. Barvy a rozhledy lákají k vycházce

 

O víkendu pak v Račicích probíhalo MČR družstev, ze kterého si Slovácký veslařský klub přivezl opět několik medailí. Nejvíce se břeclavským závodníkům dařilo na dvojskifech – Lukáš Kašík a Jiří Třináctý potvrdili v kategorii starších žáků svou letošní neporazitelnost, a i tentokrát zvítězili, Markéta Nedělová si spolu se závodnicí z Jindřichova Hradce s obrovským náskokem přijela také pro zlato. Stříbrné medaile vybojovaly mladší žákyně Tereza Trojanová, Iva Oslzlá, Eva Kunertová a Natálie Novotná spolu s kormidelníkem Tomášem Kuriálem na párové čtyřce. Další stříbro do své sbírky později Natálie Novotná přidala na skifu. O bronzové medaile se postarala párová čtyřka mužů ve složení Matěj Halady, Petr Rampula, Aleš Pospíšil, Aleš Suský a nepárová čtyřka dorostenců, do které usedli bratři Zaliberovi, Alex Novák a závodník z VK Přerov. Další umístění břeclavských závodníků byla následující: dvojskif mladších žákyň Eva Kunertová, Iva Oslzlá skončil po tom, co tzv. chytil raka, pátý, Alex Nešpor na skifu projel cílem taktéž na pátém místě a další pátou příčku přidala párová čtyřka starších žáků Tomáš Bartolčic, Tomáš Kuriál, Jiří Třináctý, Lukáš Kašík, kormidelník Viliam Guriš. První místo ve finále B vybojoval dvojskif mužů Aleš Suský, Matěj Halady, pro stejné umístění si přijela i párová čtyřka mladších žáků, kde za vesly seděli Marek Gruber, Štěpán Baláš, Alex Nešpor a Tobiáš Trepáč a za kormidlem Tomáš Kuriál. Čtvrté místo ve finále B obsadili na dvojskifu mladší žáci Štěpán Baláš, Tobiáš Trepáč. Starší žák Tomáš Bartolčic byl na skifu ve finále B pátý.Mistrovství České republiky ve sprintu a družstev uzavřelo veslařskou sezónu a závodníky nyní čeká několik testů výkonnosti a postupný přechod k zimní přípravě.

SVK Břeclav