Sedm zrušených disciplín žáci pojedou v náhradním termínu 30. září při mistrovství republiky ve sprintu. "Je to škoda, protože  i ve zrušených disciplínách jsme měli další adepty na medaile. Ale musíme pochopit, že zdraví sportovců je na předním místě," hodnotil hlavní trenér břeclavských veslařů Josef Akai.

V odjetých závodů na mistrovství republiky žactva zazářila břeclavská posádka dvojskifu žáků starších Lukáš Kašík a Jiří Třináctý, když zvítězili opět systémem start - cíl a udrželi si letošní neporazitelnost. Další stříbrnou medaili vybojoval dvojskif mladších žaček Natálie Novotná a Eva Kunertová, když nestačil pouze na sestry Ševčíkové z Hodonína.

Břeclavštví veslaři sbírali úspěchy na mistrovství Moravy v Brně.
Pět titulů, třináct medailí a olympijský kemp. Břeclavští veslaři v Brně zářili

V závodě skifů mladších  žákyň dvanáctiletých jsme měli v hlavním finále hned dvě zástupkyně. Lépe se vedlo Natálii Novotné, která vybojovala bronzovou medaili!  Iva Oslzlá skončila v dramatickém závodě těsně šestá. Ve stejné disciplíně žaček jedenáctiletých nám opět cinklo, to když posledními záběry si Eva Kunertová rozhodla o stupních vítězů.    Čtyřka párová mladších žáků v sestavě Tobiáš Trepáč, Matěj Strapina, Alex Nešpor, Štěpán Baláž a kormidelník Tomáš Kuriál skončila ve finále B na druhém    místě a celkově tedy osmá pozice.

Na závodech Olympic Hopes regattě v Polské Kruszwici uspěly české posádky s břeclavským zastoupením. V osmiveslici se na vítězství české posádky podíleli bratři Denis a František Zaliberovi. Na snímku  třetí a čtvrtý zleva.
Polsko i Primátorky. Břeclavští veslaři znovu lovili medaile

Ema Dreslerová ve skifu žaček starších startovala ve finále C, ale bohužel po kolizi na startu závod nedokončila.   Marek Gruber si  po nemoci, přijel v kategorii nejmladších (11 let), ve skifu žáků  hlavně nasbírat zkušenosti. Skončil na 17. místě.    Stejně na tom byla i Tereza Trojanová žačka mladší (12 let), pro kterou byla účast ve finále B úspěch a celkově skončila na 12 místě.     Tereza Trojanová ještě startovala s Hankou Nesňalovou ve dvojskifu a společně vybojovali 11 místo.