Akce pořádaná každoročně na Panském kopci doznala změny a poprvé ve své historii se přesouvá na jiné místo – před restauraci Sport. „Členové klubu si po deseti proběhlých ročnících odsouhlasili nové místo konání, a vyjádřili tak podporu pro změnu,“ sdělill ředitel traktoriády Rostislav Svačina.

Návštěvníci akce znovu uvidí traktoristy na trati při jízdě na čas, kde připojí břemeno (obrovskou pneumatiku z nakladače), projedou vytýčený slalom a zapřahnou dvoukolový vozík, s nímž posléze zacouvají do pomyslné garáže. Následuje rychlostní vložka, kde traktory část tratě pojedou na plný plyn.

Stroje jsou rozděleny do čtyř kategorií : 4 x 2, 4 x 4, tovární malotraktory a nejrychlejší kategorií jsou speciály (odpružené nápravy). „Dílčí změny na trati provádíme každý rok, aby trať byla pro soutěžící náročná a pro diváky stále atraktivní. Pro děti máme připravené atrakce, pro účastníky soutěž v pití piva a Kofoly (mládež) na čas. Přijďte a oslavíme akcí 800 let královského města Podivína,“ dodává Svačina sám startující v kategorii 4 x 2 a 4 x 4.

Sraz traktoristů 10.30 – 11.30 hodin na Masarykově náměstí. Následuje spanilá jízda městem na závodiště. Start závodu ve 13.00 hodin.