„Když zabral, tak měl sílu. Přitáhl jsem a on se zase rozjel. Po deseti minutách jsem ho dostal ke břehu a říkám synovi a ženě, že to je candát jako prase. Žena mi ho podebrala a už byl náš,“ popsal šťastné rybářské okamžiky Bohumil Braun z Prahy. Ze začátku si myslel, že zasekl menšího sumce. „Ten víkend byl celý bez záběru, přišlo to až v neděli v 5.00 ráno. Hlásič začal pípat, hned jsme vylezli ze stanu a zasekli. Měl sílu, dlouho jsme nevěděl, co to je za rybu. Chytáme většinou na rybičky a když zabere, tak se nám úplně rozbuší srdce,“ svěřil se.

K vodě jezdí celá rodina. „Chytání ryb je můj i kluka velký koníček. Synovi Davidovi je 8 let a má také rybářský lístek. Žena jezdí také s námi ale spíš se stará o jídlo, a chytá nám malé rybičky na dravce,“ doplnil.

close Obří candát z Labe. „Dravec jako prase, rozbušilo se nám srdce,“ řekl rybář Bohumil Braun. info Zdroj: se souhlasem Bohumila Brauna zoom_in Obří candát z Labe. „Dravec jako prase, rozbušilo se nám srdce,“ řekl rybář Bohumil Braun.

Řeka Labe je plná trofejních ryb. Své by o tom mohl vyprávět Tomáš Šíba, který na začátku letních prázdnin chytil u Dolních Zálezel na Ústecku obřího amura. Ten vážil 22 kg a měřil 116 cm. „Chytil jsem ho na popku mango, pár metrů od břehu. Neskutečný souboj. Je to můj doposud životní úlovek," okomentoval Tomáš Šíba, který se rybaření věnuje 20 let. 

Byli jste už letos rybařit? Chytli jste něco? Podělte se o své úlovky s ostatními čtenáři – fotografie a videa můžete poslat e-mailem na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili (kde se výlov koná, atd) a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Banner ryby