Tento projekt Erasmus+ byl již můj čtvrtý, a tak jsem moc dobře věděl co očekávat. Ale i tak mě v pár věcech překvapil. Byl v karibském Sint Maartenu. Ostrov se dělí na jižní holandskou část a na severní francouzskou část. Téma bylo Capture Nature nebo-li zachyť přírodu a jsem rád, že bylo velmi otevřené. Workshopy jsme začínali okolo 9:30 a trvaly do oběda. Poté další aktivity končily mezi druhou a třetí hodinou odpoledne. Na mnou absolvovaných projektech končívaly tyto aktivity klidně až  okolo večeře, takže mě tato skutečnost příjemně překvapila. Měli jsme také tzv. INTERCULTURE NIGHTS, které se uskutečňují na každém projektu a je to i jedna z mých nejoblíbenějších aktivit. Jedná se o krátké prezentace o zemích, které se účastní projektu. Představují se zde různé zvyky, tance, jídlo a celkově cokoliv co si můžete představit pod slovem kultura.

Z cesty s programem Erasmus do Maďarska na tamní ferraty, skalní cesty.
Vzhůru nohama ve skalách. S Erasmem jsem vyzkoušela maďarské ferraty

A co se dělá na workshopech? Všeobecně se dozvíte jak funguje samotný projekt. Například jaký má EU budget na projekty na 7 let, proč se jim vyplatí projekty pořádat nebo kde využijete Youthpass, který obdržíte na konci projektu. Pak už je to na organizátorech a na tématu, které vybrali.

Z pobytu v řecké Soluni na studentském programu Erasmus+.
S Erasmem do světa. Před Vánoci jsem vyrazila do Soluně

Kdo se může přihlásit a kde projekty najdu? Kdokoliv od 13 do 30 let jako účastník. Projekty, na které chodím já hledám na instagramové stránce @euthtogether a dodnes mě nezklamaly.

Samuel Horák