Vraťme se nejprve  k vašim začátkům. Máte svoje příznivce, věrné publikum, hrajete převážně písně našeho kraje Slováckého Hanácka. Vzpomínáte na svá první vystoupení?

Samozřejmě, začátky jsou nezapomenutelné. Psal se únor roku 2006, kdy jsme se rozhodli založit oficiálně muziku. Nadšení bylo obrovské, měli jsme za sebou pár odehraných hraní ve sklepech svých přátel a pár veřejných akcí. Byla to léta, kdy se nám začala zúročovat práce v hodinách „hudebky“ , kterou jsme absolvovali v Kloboukách u Brna.

 Co to pro vás znamenalo, když před dvěma lety přišel zákaz konání veřejných vystoupení a který prakticky s malými omezeními či komplikacemi trval donedávna?

Jedním slovem šok. Museli jsme ze dne na den zrušit spousty nasmlouvaných představení. Museli jsme zrušit přípravu na koncert k 15. výročí muziky, který jsme plánovali ale hlavně to bylo omezení našeho společného setkávání se, což nám chybělo nejvíc. Máme muziku něco jako druhou rodinu, protože společně strávíme i několik desítek hodin týdně a toto vše bylo jako mávnutím kouzelného proutku zrušeno. No, nebylo to veselé. Na druhou stranu jsme více času věnovali rodinám. A taky jsme se všichni naučili používat komunikační nástroje, které nám daly možnost alespoň částečně nahradit naše společné debaty o směřování muziky.

 Už se blýská snad na lepší časy. Co chystáte a co připravujete?

Začíná se vše vracet do normálu, musím říct, že zájem o hraní je obrovský. Lidé se chtějí setkávat, chtějí se bavit a chyběla jim naše muzika. Jsme plni elánu, naše ruce si trochu odpočaly, a tak  začínáme naplno zkoušet. Protože míváme zkoušky v boleradickém divadle, kde divadelníci připravují aktuálně nové hry, tak je v tomto svatostánku múzy Thálie poměrně rušno. A právě tady připravujeme nejbližší akci – na ni se hodně těšíme. Budou to Babské Rady Českého rozhlasu Brno, kde budeme také koncertovat a na kterou bychom chtěli srdečně pozvat všechny vaše čtenáře. Program začne v boleradickém divadle ve čtvrtek 7. dubna v půl osmé večer.

Jiří Janda