Před pár týdny se náš život, aniž bychom si to přáli, razantně změnil. Čtyři sta kilometrů od nás trpí pod invazí ukrajinské děti, ženy a muži, jsou vystaveni agresi, které Evropa 77 let odvykala a my těch několik dní stojíme před volbou. Dívat se, nebo pomáhat. My se rozhodli pomáhat. 16. března se spoustu dobrých duší nejen ze Základní školy Drnholec a Dolní Vestonice rozhodlo uspořádat benefiční koncert pro Ukrajinu. Když jsem dostala od mé bývalé paní učitelky ze Základní umělecké školy pozvání, že bych mohla koncert moderovat, neváhala jsem ani minutu.

Nadační fond Nehemia vypravil pomoc pro Ukrajinu. Do bezpečí v Německu dopravil 178 sirotků z Kyjeva.
Pomáhaly i dary z Břeclavi. Nehemia doručila pomoc, odvezla sirotky

 Již několik hodin sledujeme v přímém přenosu něco, co jsme si přestali připouštět, že se může stát. Já osobně jsem neveřila svým očím, když jsem 24. února nad ránem viděla první zprávy o tom, jak ruské jednotky zasáhly ukrajinské území. Emoce na koncertě byly opravdu silné, sama jsem občas musela zadržovat slzu, když jsem viděla, s jakou odhodlaností tento dojemný koncert vznikl a kolik talentovaných lidí se na něm podílelo. Zpívali a tancovali všichni. Malí, velcí, studenti, pracují, každý chtěl ukázat, že jako národ umíme pomáhat svým slovanským bratrům. Tento večer byl pro mě velkou inspirací, jelikož jsem zjistila, že i malé věci mohou být velkými. Zjistila jsem, že pokud každý z nás udělá alespoň jednomu člověku radost a vykouzlí mu úsměv na tváři, den bude o to hezčí a třeba i ten úsměv někomu navrátí chuť žít a pomůže překonat tyto těžké chvíle.

Ve Stromové kapli ve Hvězdách se lidé sešli k modlitbě za Ukrajinu.
Setkání a prosby. Ve Stromové kapli se lidé modlili za Ukrajinu

 Speciální poděkování patří všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou a díky kterým se budou moci nakoupit další potřebné věci pro maminky a děti z Ukrajiny, které nyní zažívají nepředstavitelné období svého života. Je mi ctí, že jsem mohla být součástí. Je mi ctí, že moho být obklopována takovými lidmi. Děkuji za vás.

 Sarah Horáková,

Gymnázium Velké Pavlovice