Snímky jsou pořizovány u vodních nádrží Nové Mlýny a  snímek s vrbou u kempu Mars nedaleko Šakvic. Myslím si, že je to nejfotogeničtější a nejvíce focená vrba na světě. Pro některé je to vzpomínka a pro další inspirace pro návštěvu tohoto místa. Fotit na tomto místě je skutečně zajímavé. Stačí tam být chvíli a fotit; deset, patnáct minut nebo déle a věřte, že bude stále co fotit. Co záběr, to originál.

Když se k tomu přidají krásné mraky nebo letící rackové či husy, tak vám nebude stačit nabitý mobil nebo baterka ve foťáku. Strašně krásně se tam zapomíná na každodenní starosti. Fotografie rád dávám na sociální sítě, aby ti, kteří sem nemohou, měli alespoň prostřednictvím mých fotografií možnost sdílet stejné pocity. Fotím pro lidi, kteří nemají tu možnost vidět to stejné, co já každý den. Denně do práce projíždím kolem nádrží a sleduji je. Vidím ty změny, jak vypadají v dešti, když je nádherné počasí, nebo naopak je v mlze marně hledám.

Objevovat krásy Pálavy se mladá rodina vydala s karavanem, potažmo na kole.
O každoroční tradici nepřišli. Vydali se na rodinnou dovolenou karavanem

Když se vracíte odněkud z dálky a vidíte je, tak si v duchu řeknete "vidím Pálavu, to už jsme doma". Dá se říci, že pro tento kraj je to takový ten pomyslný maják. Když se tak člověk zamyslí, řekne si, že Pálava má strašně pozitivní vliv na lidi, a to je jen dobře. Lidé by se tady měli cítit dobře, aby se i v budoucnu rádi vraceli. Navíc je tu i spousta jiných míst, kde je krásně a mnohdy je místní ani neznají. To já zase mohu říct , že pocházím ze Znojemska, ale bydlím už osmadvacet let v Zaječí, a okolí znám mnohem lépe, než rodilí Břeclavané.

Rostislav Sklenský

Máte i vy zajímavé fotografie, o které byste se rádi podělili? Zašlete nám je na e-mail breclavsky@denik.cz. Rádi je zveřejníme.