Sobotní program v podzámčí začal hned dopoledne a byl věnován především nejmenším. Děti se mohly těšit na hudební a taneční show od Zlobidla s.r.o., která je vzala na dobrodružnou cestu plnou skotačení a radosti. Představení divadla Věž potom zahřálo srdce všem milovníkům medvídků a včelích písniček.

Odpolední program na hlavním pódiu pod zámkem představil přehlídku dětských folklorních souborů. Diváci mohli obdivovat talent a nadšení mladých tanečníků a zpěváků, kteří s radostí a hrdostí předváděli lidové tance a písně našich předků.

Největší ovace však patřily večernímu programu. Stovky návštěvníků od tří hodin roztančil Miro Žbirka Revival se svými notoricky známými písničkami. Před půl šestou večer pak před posluchače předstoupila zpěvačka Lenka Filipová, jejíž krásný hlas a známé melodie vykouzlily na tvářích posluchačů úsměvy.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Večerní program Svatováclavských slavností pak završil Adam Ďurica, hvězda slovenského hudebního nebe. Jeho vystoupení přineslo nejen skvělou hudbu, ale také spoustu energie a dobré nálady.

Břeclavské Svatováclavské slavnosti pokračovali také v neděli. Návštěvníci si užili na slavnostní mši, hodový krojový průvod a následnou zábavu pod májkou. Tento festival je skutečnou oslavou tradice, kultury a komunity a je krásným připomenutím toho, jak může městské veselí spojit lidi různých věkových skupin a zájmů.

Zdroj: Youtube