Po roční vynucené pauze s velkou chutí opět vyrazili koledníci na tříkrálovou sbírku. Například ve Šitbořicích se všichni koledníci, náležitě vystrojení, sešli nejprve v kostele a pak vyrazili s pokladničkami dům od domu pozdravit, přijmout dar do pokladničky, popřát vše dobré do nového roku a napsat na dveře ta známá písmena vyprošující požehnání tomu domu. "Při letošní Tříkrálové sbírce se v naší obci vybralo rekordních 146 115 korun," informovali organizátoři ze šitbořické farnosti. Pilní byli i koledníci v Morkůvkách, kteří do sbírky vybrali 17 777 korun.

Tři králové chodili v sobotu od rána po Rajhradě. Například v Masarykově ulici. Tříkrálovou sbírku mají ve městě na starosti skauti.
Tři králové na jihu Moravy: Musíme si příště zajistit houbu, říká koledník

Ve Velkých Pavlovicích vyrazilo letos na padesát koledníků. "Díky štědrému příspěvku Města Velké Pavlovice a šikovným rukám zaměstnankyň Ekocentra Trkmanka se podařilo pořídit nové pláště pro všechny malé velké krále," uvedla Alena Havlínová. A přidala zkušenost s letošním koledováním. "Děkujeme všem, kteří koledníky vlídně přijali, usmáli se na ně a případně vhodili pár drobných mincí, či dokonce bankovek. Věřte, že pro koledníky to není vždy milá zkušenost. Bohužel se setkávají nejen s klidným odmítnutím sbírky, ale i s hrubostí a prásknutím dveří před obličejem. Proto právě především dětem, koledníkům patří obrovské díky za jejich čas, energii a úsměvy, kterými obdarovávají starší občany Velkých Pavlovic, kteří se během svátků díky nepříznivé epidemiologické situaci často ani nesetkali s živou koledou, s radostným zpěvem a vřelým slovem," dodala Havlínová.

Tři králové chodili v sobotu od rána po Rajhradě. Například v Masarykově ulici. Tříkrálovou sbírku mají ve městě na starosti skauti.
Tři králové na jihu Moravy: Musíme si příště zajistit houbu, říká koledník

Sbírka trvá ještě do neděle. Kdo nepotkal koledníky, může omoci můžete také prostřednictvím dárcovské SMS zprávy ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87 777  Příspěvek lze zaslat na sbírkový účet 66008822/0800 VS: 777966300 nebo přispět online na www.trikralovasbirka.cz.