Přípravy na samotný křest knihy začaly už od jara, i když kvůli pandemické situaci bylo konání nejisté. Nakonec vše vyšlo a tak mohlo samotnému křtu předcházet také konání závodu na 50x400m. Této štafety se zúčastnili především bývalí členové oddílu, ale i rodiče nynějších atletů a samozřejmě i samotní atleti. Nejstarším účastníkem byl p. František Svoboda 82 let, naopak nejmladší vyběhla na trať dvě dvouletá děvčata. Se symbolickým číslem 50 se na dráhu vydal sám zakladatel a předseda oddílu p. František Němec, který je rovněž autorem již zmíněné publikace. Do závodu se vzhledem k jeho zdraví vydal na elektrické čtyřkolce. Kompars mu v zádech dojemně dělali téměř všichni účastníci této akce. Jeho mladý a sportem protkaný duch v těle je stálou inspirací a povzbuzením snad všem, kteří mají s přísnotickou atletikou co do činění.

Hustopečští letos uspořádali alespoň jeden online koncer pro dobrou věci. Foto: archiv města
Adventní online koncert v Hustopečích podpořil Ivu Záděrovou

Nedělního křtu knihy se v Kulturním domě v Přísnoticích zúčastnilo více než 300 lidí. Panu Němcovi celý sál aplaudoval ve stoje. Na křest byl pozván a také přijel bývalý hejtman Jihomoravského kraje pan Stanislav Juránek. Přítomen byl i starosta obce p. Mahovský, který v mládí také prošel tímto oddílem. Pozvání přijal i vytrvalostní běžec Daniel Orálek, který je jedním z nejúspěšnějších členů v historii oddílu.

Jako odměnou v tomto jubilejním 50. roce trvání atletického oddílu se podařilo dnes už bývalým svěřencům p. Němce dosáhnout hned několika významných úspěchů. Za zmínku stojí vítězství celého oddílu v Zajícově lize 2020, atletka Karolína Kuchyňková získala první místo na Mistrovství Jižní Moravy mladšího žactva v běhu na 800 m, dále na European Kids Athletics Games 2020 v Brně vybojovala první místo na stejné trati ve své kategorii. Kláru Urbánkovou zdobí z těchto Evropských her druhé místo ve skoku do výšky. Dalším úspěchem je výkon Sáry Procházkové, která skončila ve finále běhu závodu na 300 m na Zlaté tretře v Ostravě 2020 ve své kategorii na 4. místě. Atletický oddíl TJ Přísnotice se věnuje obzvláště dětem předškolního a školního věku. Rád uvítá nové členy, veškeré informace je možno najít na webu www.atletikaprisnotice.klubova-stranka.cz Informace o možnosti koupě knihy podá Obec Přísnotice nebo Informační centrum města Židlochovice.