Od srpna do prosince uspěl na několika plaveckých závodech včetně krajských závodů. V Plzni překonal 16tiletý rekord 12tiletého žactva v disciplíně 50 m motýl. Na mistrovství republiky ročníku 2009 v šesti startech třemi zlatými a třemi bronzovými medailemi. V plaveckém pětiboji DROP CUP se umístil počtem FINA bodů na prvním místě v Jihomoravském kraji a zároveň to byl nejlepší výkon v ČR.

Je úspěšný také v atletických soubojích, ať už jako jednotlivec nebo za družstvo Lokomotivy Břeclav a ZŠ Slovácká Břeclav. Na mistrovství Moravy a Slezska /MMaS/ jednotlivců získal na podzim první místo ve skoku vysokém a druhé místo v běhu na 150 m v kategorii mladších žáků. Na halovém MMaS se v únoru umístil na prvním místě ve skoku vysokém a zároveň i v běhu na 150m. V závodě Hustopečské skákání překonal dvaadvacet let starý rekord závodu mladších žáků ve skoku vysokém výkonem 177 cm, což je zároveň i okresním rekordem.