Cenu převzala s tatínkem Petrem Kuchyňkou, který byl oceněn v kategorii „Nejlepší jedenáctka okresu“.

Karolína hraje fotbal od šesti let za TJ Sokol Ivaň a podle jejích slov se nejlépe cítí v obraně. Vyrůstá ve fotbalové rodině. Tuto cenu získala v roce 2015 i její maminka, starší sourozenci Petr a Denis se také aktivně věnují fotbalu.

Kája je všestranná, není jí cizí také atletický ovál. Na konci ledna získala na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě medaili za první místo v běhu na 800 m časem 2:31,92 min. V současnosti se jedná o třetí nejlepší čas v České republice v této věkové kategorii. Výsledky lze dohledat na stánkách Českého atletického svazu.

Atletice se Kája věnuje třetím rokem v atletickém oddílu Tělovýchovné jednoty Sokol Přísnotice pod vedením trenérů Gabriely Kolegarové a Jiřího Sedláčka. Odtud vzešla řada úspěšných profesionálních sportovců, šestice z nich se stala reprezentanty České republiky. „Od začátku jsem věděl jasně, že pokud bude trénovat, dosáhne na špičku republiky a může se dostat do reprezentace,“ říká o talentované sportovkyni zakladatel, dlouholetý trenér a předseda oddílu František Němec.

Podle něj je klíčovou myšlenkou výchovného působení důraz na přiměřený tělesný rozvoj dětí a šíření sportovního týmového ducha, založený na vzájemném respektu a uznání. „Výchova metodou osobního příkladu musí být upřednostněna před výkony“, dodává nestor přísnotické atletiky Němec, který získal za svou činnost například ocenění Hejtmana Jihomoravského kraje. Nejvíce si však váží Ceny Otakara Jandery z roku 1983 udělované zasloužilým trenérům mládeže. Atletický oddíl TJ Sokol Přísnotice v letošním roce oslaví 50 let od svého vzniku.

Mezi nejúspěšnější závody Karolíny Kuchyňkové v minulém roce je účast na dětské olympiádě EUROPEAN KIDS ATHLETICS GAMES BRNO 2019 v běhu na 600 m. V tomto závodě se vybojovala 2. místo. Těchto her se letos zúčastnili závodníci z 18 států Evropy.

Medaile za třetí místa v běhu na 300 m a v hodu raketkou získala také v závodě Čokoládová tretra, která je součástí mítinku Zlatá tretra Ostrava, pod patronací světového rekordmana Jana Železného. Druhé místo získala i v běhu na 600 m na KIDS ATHLETICS 2019 Poruba.

Na MORENDA MÍTINKU 2019 AC Moravská Slavia Brno získala první místo v disciplíně běh na 600m a medaili obdržela z rukou Jarmily Kratochvílové a ve své kategorii svým výkonem vytvořila rekord mítinku.

Již druhým rokem je účastnicí Brněnského běžeckého poháru. Loni získala 1. místo, kdy ve své kategorii nenašla přemožitelku. V letošním roce pohybuje na 2. místě, závody stále probíhají.

Karolínka se nyní připravuje na účast na Mistrovství ČR žáků a žákyň v hale, které proběhne ve dnech 29. února až 1.března v Praze ve Stromovce.

Eva Hájková