Na děti čekala na školním hřišti dráha, která výrazně prověřila jak na tom se zdatností jsou. Hned po startu museli roztáhnout hadice, překonat bariéru, pro nejmenší a nejmladší byla připravena překážka o výšce 80 cm, kterou poté v kategoriích starších pořadatelé zaměnili za překážku o výšce 180 cm, ostatně i další překážky byly připraveny s ohledem na věk malých sportovců. „Měli jsme zájem připravit neobvyklou soutěž mimo rámec pravidel hry Plamen zejména pro nejmenší děti z přípravek a dorostence, kteří těch příležitostí k závodění zase tolik nemají,“ uvedla hlavní rozhodčí Iva Podlahová z pořádajícího SDH Moravská Nová Ves.

Na děti kromě zmíněných překážek čekalo převalování pneumatik, hammerbox, přenášení břemene v podobě kanystů naplněných vodou, přenášení figuríny, v případě nejmenších plyšáka a závěrečný běh do schodů, kde na malé závodníky čekalo kouzelné tlačítko, kterým zastavili čas. „Je vidět, že se naše soutěž již dostává do podvědomí jednotlivých sborů a někteří již na naši soutěž trénují,“ zhodnotila výkony Podlahová.

 Břeclavské slavnosti přivítaly Patejdla i zahraniční folkloristy
Slavnosti přivítaly Patejdla i zahraniční folkloristy

Vítězi byli všichni, nicméně souboj v kategorii mini dívky vyhrála Ema Fialková z SDH Poštorná, mezi úplně nejmenšími kluky byl nejlepší Matyáš Godlewski z SDH Bořetice, v kategorii mladších dětí byla nejlepší Linda Žajdlíková z pořádajícího SDH Mopravská Nová Ves, mezi stejně starými chlapci byl Libor Falešník SDH Hodonín, mezi staršími dívkami vyhrála Eliška Cejpková z SDH Kozojídky, mezi chlapci byl nejlepší Daniel Macháček MHJ Šlapanice, v dorostu se mezi dívkami dařilo reprezentantům z Kobylí vyhrála Michaela Mikulicová, na třetím místě se umístily shodným časem další dvě reprezentantky SDH Blanka Fridrichová a Kristýna Mikulicová SDH Kobylí , nejsilnějšími hasiči se stali vítěz Viktor Frýbert SDH Přítluky, druhý skončil Tomáš Novák SDH Kobylí, a na třetím místě skončil Libor Frýbert SDH Přítluky

DAVID KORDA