V rámci hlavního programu slavností mohli návštěvníci putovat po takzvaných mázhauzech - kamenných průjezdech, kde se prodával a koštoval burčák. Ti, kteří navštívili největší počet těchto průjezdů a hlasovali pro ten nejlepší, měli možnost stát se členy Burčákové unie. Tohle společenství milovníků burčáku má vlastní měnu "Búra" a "Podzemní vojsko", které dohlíží na pořádek a klid v podzemí.

Historický průvod, který vedli zástupci řemeslných cechů, vinaři a členové horenské rady, byl dalším z vrcholů programu. Purkmistr se účastnil společně s burčákovou policií, která dohlížela na řádné rozlévání burčáku a na jeho kvalitu. Velmi bohatý byl také hudební program. Vystoupila oblíbená zpevačka Marie Rottrová, Xindl X, kapela INÉ KAFE a HAZAFELE. Návštěvníci spatřili také různé taneční skupiny, rytířské klání a večerní ohnivou show.

Nezůstaly opomenuty ani tradiční řemesla. Přítomní si mohli prohlédnout středověký jarmark se zvěřincem a ochutnat tradiční pokrmy a nápoje. Pro nejmenší byla zase připravena dětská scéna Šapitó, kde se konaly různé dětské show a divadelní představení. Velkým lákadlem se stala také soutěž ve válení beček a ochutnávka vín regionálních vinařů.