Užít si příjemné odpoledne na lidovou notu, okoštovat dobré víno a meruňkové speciality přišli třetí červencovou  sobotu na valtické náměstí hosté tradičního předhodového zpívání. Vystoupil valtický ženský sbor Výběr z bobulí, valtičtí mužáci a valtická chasa  a také mužský a ženský sbor z Vnorov a mužský sbor z Prušánek. Návštěvníci se mohli zapojit i do projektu Vinaři jdou na dřeň, který povzbuzuje lidi, aby se přihlásili do registru dárců kostní dřeně. Valtickým projekt představil vinař Pavel Lacina, který ve své rodině sám prožil příběh hledání dárce kostní dřeně s dobrým koncem.

Tradicí předhodového zpívání je i nabídka meruňkových specialit. Přestože už sezona letos pokročila a úrodu navíc poničily rozmary počasí, meruňkové víno, marmelády a další dobroty na stáních návštěvníci přece jen našli.

Samotné hody chystá letos valtická chasa a tamní krojovaná společnost na druhý srpnový víkend 12. – 14. srpna. V pátek večer chasa postaví na Pančavě máju. V sobotu už v od půl osmé ráno vyrazí chasa do města zvát na hody. Ve dvě odpoledne pak od starosty města převezme hodové právo. O půl čtvrté následuje odpolední zábava a od půl osmé hošije. V půl desáté následuje večerní zábava. V neděli je v půl jedenácté hodová mše, ve dvě vyjde průvod z náměstí ke stárkám. V půl páté následuje odpolední zábava a od půl desáté večerní zábava. K tanci, pochodu i poslechu bude hrát dechová hudba Svárovanka.