Velká cena Brna

O víkendu pokračoval další ze série závodů Českého poháru tentokrát v Brně. Na KRASO hale se v sobotu pustily do souboje hned dvě břeclavské žačky. V silné konkurenci 31 závodnic bojovaly o cenné body do celorepublikového žebříku.

Lépe se závod vydařil Stelince Slezákové, která předvedla svůj krátký program s jednou chybou, a to v kombinaci dvojitého flipa s dvojitým tulupem. Všechny ostatní povinné prvky Stelinka zejela bez chyb, piruety s vysokými obtížnostmi a obsadila průběžné 24. místo. Také volnou jízdu předvedla bez větších chyb a celkově 18. volná jízda posunula Stelinku na celkové 22. místo.

Další závodnice oddílu kRASO Janička Klimešová měla v Brně svou letošní premiéru. Svůj program zahájila baletní skladbou na téma Romeo a Julie. Na Janičce se bohužel podepsala nervozita z vylosovaného prvního místa na startovním poli a po krátkém programu obsadila 26. místo. Volnou jízdou s novým zařazením trojitého salchowa se Janička posunula na 24. místo.

Rybář z Břeclavska se pyšní obřími úlovky. Svůj příběh začal psát už jako dítě
Rybář z Břeclavska se pyšní obřími úlovky. Svůj příběh začal psát už jako dítě

V neděli pokračoval v Brně závod žákovskými kategoriemi. Mladší žáky břeclavský oddíl reprezentovali Martin Klimeš a Václav Košulič. Martin zajel dynamickou jízdu plnou efektních prvků a v konečném pořadí se umístil na 6. místě. Vašíkovi se závod vydařil lépe než před týdnem v Uherském Brodě. Předvedl dva dvojité salchovy, sekvenci dvojitého tulupa s axelem a pěkné piruety a vybruslil si 25,45 bodů a 8. místo.

Lépe se vedlo mladšímu bratrovi Vaška Mikulášovi Košuličovi, který závodil v kategorii nejmladší žáci. Mikuláš do své volné jízdy zařadil dva dvojité salchovy, sekvenci lutza s axelem a dvojitého rittbergera, kterého neustál a ve výjezdu spadl. Rozhodčí ohodnotili pěkné piruety s obtížnými pozicemi plusovými body a Mikuláš závod mezi 5 chlapci vyhrál.

Elišce Klimešové se druhý závod vydařil, poprvé ve své jízdě zařadila dvojitého axela. V silné konkurenci 33 závodnic obsadila krásné 9. místo.