Lukáš je ale také všestranný sportovec, daří se mu i v atletice, i když ji netrénuje. Z Valtické ZŠ, kde se dětem v tělesné výchově a a atletice věnuje Roman Paulík, přestoupil do sportovní třídy ZŠ Slovácká Břeclav. V září 2020 se zúčastnil závodu Čokoládové tretry v Břeclavi a nominoval se v hodu raketkou a běhu na 300 m do semifinále v Ostravě. V běhu se probojoval do finále, které se běželo při závodu Zlatá tretra a umístil se na 5. místě. V rámci školy a atletického oddílu Lokomotivy Břeclav, který občas tyto děti posílí do soutěží družstev, zvládli jen pár závodů. Vždy se ale jako družstvo umístili na prvních místech.

Dne 17.6.2021 vyhráli jako družstvo na Krajských závodech ve Slavkově. Lukáš se umístil v disciplínách: skok daleký - výkon 4,82 m na 1.místě, běh 150 m – čas 19,52 sec. na 1.místě /5. místo ČR ročník 2008-2009, 1. místo r .2009/ hod oštěpem – výkon 23,78 m na 4. místě.

Cyklisté projeli Šakvicemi. Jedou z brněnského Veledromu a cíl mají opět v Brně na hradě Špilberk.
Šakvicemi projel cyklisticky závod visegradske čtyřky. Místní fandili

V červnu na plaveckém víkendu v pražském Radotíně ho zaujal závod místní školy v triatlonu.Triatlon si chtěl vyzkoušet, takže tři dny před závody zkusil kolo a běh a 24 . června 2021 jsme vyrazili do Prahy. Závod byl již osmým ročníkem pro děti ve věku 8-15 let. V kategorie 12-13 let absolvoval Lukáš 150 m plavání, 6 km kolo, 2 km běh a s časem 23:46 min. se umístil na 1. místě ze třinácti účastníků s náskokem 1:18 sec.

Pro letošní rok se Lukáš rozhodl pokračovat v plavání. Dle názoru odborníků má propozice plavce a byla by škoda toho nevyužít. Zda se mu podaří naskočit do stejné formy jakou měl před Covidem, ukáží až podzimní soutěže. Tréninkový plán nám však zůstává stejný, což je maximálně 9,5 hodiny plavání s břeclavským klubem Delfín. Pokud bychom měli trénovat častěji, tak už by to muselo být po vlastní ose nebo například hostováním v jiném klubu. V červnu absolvoval dva víkendové kempy se zaměřením na techniku plavání: v Praze pod vedením Květoslava Svobody a ve Zlíně s Aldago team. Tyto plavecké kempy se stejným vedením využíváme i přes letní prázdniny. Takže ve Zlíně s Aldago teamem už má týden za sebou a ve Znojmě je právě nyní na týdenním kempu Květoslava Svobody.

Na Dyji v Břeclavi opět vyplula roztodivná plavidla při tradiční Neckyádě.
Milovníci recese brázdili Dyji v Břeclavi. Vypluli při tradiční Neckyádě

Pevně doufáme, že si Lukáš bude sport užívat i nadále bez zdravotních komplikací a určitě bychom doporučili všem rodičům, aby vedli svoje děti ke sportu. Díky tomu získají režim, kamarády, zážitky a taky si díky sportu zlepší především fyzickou i psychickou kondici.

Bohdana Drobiličová