Porotci i přítomní hosté vybírali z celkem 134 vzorků kysaného zelí. Z toho bylo osm červených a dvě speciality korejské kimči. Národní pikantní salát připravený z nakládané a kvašené zeleniny, jejíž hlavní složkou je zelí a další přísady ponechali pořadatelé mimo soutěž a vystavili ji k ochutnávce jako exotickou specialitu.

Manželé Taťána a Ondřej Gregor Brzobohatí.
Miss World se předvedla jako Marilyn. Hosty na Plesu jako Brno roztančil i Korn

Součástí ZeloFestu byla i letos soutěž v pojídání bramborových knedlíků se zelím na čas. Jednalo se o dvanáct knedlíků se zelím a nechyběl dezert. Vítězem se stal maxijedlík Jardaoslav Němec z Bystrého u Poličky. Letoším vítězstvím tak obhájil hattrick a stal se vítězem potřetí za sebou. Porci spořádal za 2 minuty a 34 vteřin.

Cenu za nejlepší bílé kysané zelí si odnesla Hana Plisková z Jevišovky, druhé místo patří Aleně Rešovské z Novosedel. Pomyslnou bronzovou medaili získal Petr Kolář z Trutnova. Cena za nejlepší červené zelí putovala k vítězi jedlíků Jaroslavu Němcovi do Bystrého u Poličky. Z domácích nejlépe zabodoval Pavel Čermák z Pohořelic, který získal deváté místo.

Rodinné vinařství Skoupil otevřelo nový showroom ve Velkých Bílovicích.
Nový showroom v Bílovicích otevřel. Pálavu znázorňuje dvanáct set vinných lahví

K ochutnávce zatančila přítomným Novoveská Štístka a vyhrávala cimbálová muzika Ponava.

Aleš Saitl