Místo setkání a společně stráveného dopoledne i letos dobrovolníci vyráželi uklízet během víkendu sami, nebo v rodinných skupinkách. „Už podruhé jsme museli akci upravit, aby odpovídala omezením, ale přesto se opět zapojilo celkem mezi třiceti a padesáti lidmi, podobně jako v jiných letech. Připravili jsme jim pytle, lidé vyrazili podle toho, jak jim to koncem týdne vyhovovalo, naplněné pytle nechali na stanovených místech a poslali nám fotky, jak uklízí,“ popsal covidové uklízení starosta Velkých Němčic František Smetana.

Do Ukliďme Česko se podle jeho slov lidé v městysi zapojují od samého počátku. „I letos dobrovolníci nasbírali na devadesát stodvacetilitrových pytlů a k tomu samozřejmě různé neskladné věci, jako jsou pneumatiky, staré židle nebo dveře od auta. Tohoto nepořádku postupně ubývá, mívali jsme ho před lety třeba i třikrát víc. Přesto mi není jasné, proč lidi tyhle věci vyhazují venku, když máme krásný sběrný dvůr. A samozřejmě rozum zůstává stát nad tím, když najdete pohozený rozbitý náhrobek,“ ohlédl se za letošním úklidem starosta.

Také se vám letos i při všech omezeních jarní úklid podařil? Podělte se o fotky zajímavých nálezů a pilných dobrovolníků v akci. Těšíme se na ně na breclavsky@denik.cz