Lavičky byly vyrobeny dle projektu Ing. arch Jiřího Markeviče, zcela totožné můžete vidět při cestě na Svatý kopeček v Mikulově. Na financování výroby a instalace se podíleli jak soukromí dárci, tak město Mikulov. Opěradlo laviček bude zdobit věnování každého z dárců zapsané na nerezové destičce.

Mapu umístění najdete zde: https://mapy.cz/s/bolalovoka nebo pomocí QR kódu v galerii.

Dvě z šesti laviček se nachází na nově vyznačené žluté turistické trase, kterou Spolek realizoval ve spolupráci s Českým klubem turistů. Vezměte děti, psy, obujte běžecké tenisky, nebo sedněte na kolo a objevte nový krásný, 5 km dlouhý okruh. Tato cesta do vinic nekončí plotem, ale otevírá novou cestu do krajiny v okolí Mikulova.

Do břeclavské synagogy lákaly tradiční Adventní inspirace, podívejte se
Do břeclavské synagogy lákala tradiční Adventní inspirace, podívejte se

Vyrazit můžete od rozcestníku v Prochaskově lesoparku a vydat se směrem k Cihelně. U větrolamu začíná nová žlutá turistická značka, stáčí se do Martyho aleje, pokračuje dál podél vinic, míjí Cihelnu, plynule navazuje na Stoletou alej a končí zpět v lesoparku. Trasu najdete zde:  https://mapy.cz/s/lefenugezu

Tento nový okruh stávajících (nejen) polních cest se uzavřel díky zprůchodnění staré ořešákové aleje, kterou obnovili, pojmenovali a udržují Vojtěch a Petra Mihalíkovi.

Užijte si „žlutou turistickou“ i nové lavičky v každé roční době.