Od Nového dvora, historického lichtenštejnského statku mezi Lednicí a Břeclaví, vyběhli první říjnovou neděli účastníci už osmého Svatováclavského běhu lednicko valtických areálem. „Naším cílem je podpora sportování dětí, proto je už osm let zveme, aby si zaběhaly podzimní krajinou kolem některých salet v lednicko valtickém areálu. Letos byla účast průměrná, startovalo devětapadesát dětí v několika věkových kategoriích a stovka dospělých,“ informoval za organizátory David Mikulecký.

Děti soutěžily v okolí Nového Dvora, na dospělé běžce čekaly dvě trati. Kratší měřila 5,5 kilometru, delší 9,6 kilometru a účastníky zavedly ke Třem gráciím a kapli sv. Huberta. Delší trasa pak pokračovala až k Randezvous a zpět. Mezi muži zvítězil Roman Paulík před Štěpánem Černým a Ivanem Balíčkem. Mezi ženami byla první na pásce Svitlana Ilchenko před Hanou Burešovou a Simonou Kratochvílovou.

Už třetí rok má Svatováclavský běh dobročinný rozměr. Spolku Modrá vážka, který pomáhá dětem s autismem na Břeclavsku, poslali pořadatelé výtěžek ze startovného pětadvacet tisíc korun.