První závod a hned vítězství

Naše první startující Hana Lipková je letošní úřadující mistryní republiky na skifu v mladších žačkách. Zde si také vedla velmi zkušeně, z cyklistického trenažéru seskakovala do běžecké tratě jako první a celkově zvítězila systémem start – cíl.

Bronz pro Filipa Císaře

Další medaili získal v kategorii žáků mladších ročníku 2011 Marek Císař, který naopak musel sáhnout až na dno sil, aby si přišel na pódium pro bronzovou medaili. Další naši v této kategorii skončili: Marek Gruber – 16. místo, Samuel Ruska – 22. místo a Adam Kovařík – 36. místo.

Kapři, štiky i sumečci. Rybník Kout odhalil své poklady
Kapři, štiky i sumečci. Rybník Kout odhalil své poklady

Starší žákyně Eva Kunertová v ročníku 2011 svedla statečný boj se soupeřkami a nakonec ukončila závod na sedmé pozici. V závodě starších žákyň ročníku 2010 si nejlépe vedla Natálie Novotná, jež vybojovala čtvrtou pozici, dále Iva Oslzlá na osmé pozici a 32.skončila po nemoci startující Tereza Trojanová. Mezi stejně starými žáky doveslovali shodně ve stejném čase Tobiáš Trepáč a Oliver Ryšavý na 37 místě a kousek za nimi na 42 místě dovesloval Jiří Hádlík. Naši dva dorostenci „prvoročáci“ ukončili triatlon následovně: Tomáš Bartolčic 33 a Tomáš Hádlík 48.

Mezi muži Suský bronzový

V posledním závodě mužů „elite“ si velmi dobře vedl zkušený Aleš Suský, který si v silné konkurenci vybojoval bronzovou medaili.

Mezi nejmladšími v kategorii „elévové“ startoval náš nejmladší účastník Marek Císař (9 let), který s ostatními sbíral zajímavé zkušenosti. Zde šlo především o účast a osahat si všechny disciplíny.