Na to, že je Břeclav menším okresním městem, se může pyšnit poměrně velkým stadionem, za který by se nemusely stydět ani některé extraligové kluby. S jeho stavbou se započalo na jaře 1969, během prvních dvou let se stadion potýkal s nezájmem místních podniků, a tak se na stavbě mnohdy podíleli i dobrovolní nadšenci. Kluziště bylo dokončeno v listopadu 1972 a po měsíčním zkušebním provozu bylo slavnostně otevřeno 1. prosince 1972 zástupci města a okresu Břeclav. V roce 1974 už bylo postaveno i zázemí pro hráče, šatny a strojovna.

Obrázky ze života v Kosticích. Loď plující Kosticemi - takové stěhování výletní lodi bylo možné vidět v Kosticích třeba dvakrát do roka... Poskytla Přívozní
Hody, dožínky, svatby a také loď v ulicích. To jsou obrázky ze života Kostic

V roce 1978 až 1979 došlo k úplnému zastřešení ledové plochy ocelovou konstrukcí. Pět let před sametovou revolucí byla dokončena rekonstrukce tribun, které byly vybetonovány a osazeny dřevěnými sedačkami. O rok později prošla rekonstrukcí i ledová plocha a chladící rošt.Původní chlazení a ledová plocha prošly kompletní rekonstrukcí v roce 2007, o rok později skončila stavba kabin, posilovny a zázemí pod severní tribunou. Stadion byl kompletně dostavěn a zkolaudován v roce 2009.

Otec paní M.B. pracoval v místním JZD jako vozka koní, které musel odevzdat při kolektivizaci družstev.
Zapomenuté životy ze Slovácka: Šohaj z Mikulčic zažil války i kolektivizaci