Slova Lukáše Konečného

Chytat ryby jsem začal ve čtyřech letech, kdy mě začal brávat taťka se strýcem k vodě. Hned mě to strašně bavilo. A kór po tom všem, kdy jsem chytl mého prvního kapra v životě. Byl jsem tak moc šťastný, že si do dnešního dne pamatuji, jak jsem ho vytáhl na břeh. Potom jsem ho snad 10 minut hladil radostí po šupinách.  

Pak jak čas běžel, tak jsem dorostl do extrémní kaprařiny, a to mě až do dnešního dne drží. Jezdím po celé republice na vody, na závody a vlastně už si nedokážu bez tohohle koníčku ani život představit. Miluji u vody ten klid a hlavně se mi líbí, jak mnoho rybářů začíná už i tímhle žít, a že to není jako dříve. Mnoho rybářů teď chytá systém Chyť a pusť. Což velmi schvaluji. Jelikož jak se říká, co nepustiš, to už nechytíš. 

Taky bych chtěl říct, že už u vody není vidět ani takový nepořádek a mnoho rybářů to pochopilo, že to co si k vodě dovezou, tak si mají odvézt. U vody třeba jednou bude i klid od kontrol.

Byli jste už letos rybařit? Chytli jste něco? Podělte se o své úlovky s ostatními čtenáři – fotografie a videa můžete poslat e-mailem na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili (kde se výlov koná, atd) a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Rybí speciál