Pro příznivce velkopavlovických vín bylo od jedenácté hodiny dopolední otevřeno jednadvacet vinných sklepů. Vinaři v nich měli pro své hosty připravenou nejen pestrou ochutnávku vín z vlastní produkce, ale i vynikající regionální občerstvení a pestrý, převážně na folklórní notu vyladěný, kulturní program.

Účastníci akce se toulali městem od sklípku ke sklípku až do pozdního vlahého májového odpoledne. Na tomto místě musíme podotknout, že nám počasí vskutku přálo. Bylo přesně takové, jaké jsme si přáli, což znamená, že nebylo ani horko, ani zima a hlavně, nepršelo ani nefoukal studený vítr. Značka „ideál“.

Z Putování vinicemi za víny VOC ve Velkých Pavlovicích.
Putovámí pavlovickými vinicemi se opět povedlo, velikonoční zimě navzdory

Večer bylo v místní sokolovně připraveno pro hosty Májových otevřených sklepů posezení u cimbálu. Úderem sedmé hodiny večerní zde začala vyhrávat skvělá cimbálová muzika Cuveé Band, kterou s nemenším úspěchem střídal velkopavlovický ženský pěvecký sbor Hanáckoslováckého krúžku – Darebné ženy. Všichni zúčastnění se dobře bavili při neomezené degustaci velkopavlovických vín až do hluboké půlnoci. A vězte, rozhodně na posezení u cimbálu jen neseděli! Mnozí neodolali tanečku a zpěv si neodpustil snad ani jediný z nich.

Velké Pavlovice hostily Promenádu červemých vín.
Pavlovickou Promenádu červených vín vyhrála Rulanda modrá od Tetura

Všem návštěvníkům a účastníkům za podporu Velkopavlovických vinařů mnohokrát děkujeme a srdečně všechny zveme na další akci – Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy, která se bude konat 2. července 2022.

Karolína Bártová, Zuzana Pecháčková
spolek Víno z Velkých Pavlovic