V neděli v dopoledních hodinách jsme se vydali na cestu, cílem byla Rokytnice nad Jizerou, penzion Lenoch. Cesta nám utekla rychle, zpívali jsme a luštili hlavolamy. Náš autobus zastavil ve městě, a tak nám nezbývalo nic jiného, než k areálu Studenov dojít pěšky.

Zde jsme byli rozděleni do pokojů a následně seznámeni s našim denním řádem. V pondělí jsme všichni vydatně posnídali a vydali se na svah jménem Pařez. Tady jsme se rozjezdili, také si dali čaj, či horkou čokoládu. Večer jsme si všichni zazpívali u kytary.

V úterý jsme byli podle lyžařských dovedností rozděleni do skupin a společně trénovali lyžařskou techniku. Ve středu jsme lyžovali jen dopoledne. Ti zdatnější odjeli do Ski areálu Kamenec, kde nasedli na kotvu a užívali si delší sjezdovku.

Odpoledne jsme se vydali na procházku po okolí Rokytnice a také do města, abychom doplnili své zásoby a koupili dárečky pro rodiče a blízké kamarády. Následujícího dne jsme lyžovali v areálu Pařez nebo v areálu Kamenec. Každý se snažil vylepšit svoji lyžařskou techniku.

Večer potom byla na programu přednáška člena horské služby o chování na horách a také o poskytnutí první pomoci. Myslím si, že pro všechny byla přínosná a teď už snad každý ví, jak někomu pomoci či zachránit život.

V pátek jsme si naposledy zalyžovali. V sobotu jsme opustili chatu a vydali se za rodiči. Myslím si, že mohu říci za všechny: „Lyžařský kurz byl super, moc jsme si ho užili i přesto, že sněhu moc nebylo.“

Anna Široká, sexta

Foto: Pavel Němec