Vítězem celostátního finále Zeměpisné olympiády, které bylo rozděleno do dvou dnů- testová část ve čtvrtek 22.4 a praktická část v pátek 23.4.2021 je Jan Bartoň (kvarta). Honza ve finále získal za vítězství v kategorii C 86,9 bodů a kvalifikoval se na Evropskou zeměpisnou olympiádu EGEO. Vyhlášení výsledků probíhalo online 3.5.2021 z pražského Karolina. Odkaz na video z vyhlášení výsledků celostátního finále:

| Video: Youtube

Druhé místo v celostátním finále soutěže Finanční gramotnost kategorie II. získal tým kvarty ve složení Jan Bartoň, Jeroným Kamenský a Zuzka Rubášová. Výborné výsledky v okresním a krajském kole zajistily týmu kvarty postup do celostátního finále soutěže, které se konalo online v prostředí Teams 21.4.2021. V programu soutěže byla kromě testu, jehož otázky se vztahovaly k videu s tématikou finanční gramotnosti, také debata se zástupcem České národní banky, který odpovídal žákům na připravené otázky. V silné konkurenci 12 týmů v kat.II je druhé místo týmu kvarty velkým úspěchem, který byl také oceněn dárkovým poukazem v hodnotě 1000 Kč na nákup knih, který věnovala České spořitelna. Její projekt „Abeceda peněz“ poskytuje propracované materiály a metodické pomůcky pro výuku finanční gramotnosti.

Na středu 19.5. je naplánovaný projektový den pro žáky kvarty ve spolupráci se zástupci společnosti Broker Consulting, jehož cílem bude propojení teorie (matematické výpočty procent) s praxí (hospodaření s penězi, úroky, úvěry, investování) v rámci týmové hry.

Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Jarmila Čeperová a Petr Dvorník

Gymnázium T.G.Masaryka Hustopeče