Po prvním kole velmi nervózního výkonu se již uvolnili a radovali se z postupu do druhého kola mezi 20 nejlepších párů ČR do 13 let. Byli moc šťastní a druhé kolo si velmi užili, o to překvapenější byli, že se probojovali mezi semifinalisty o čem se jim ani nesnilo. S každým kolem jejich výkon rostl a dokázali brát postupové známky i do finále. Celkově se umístili na parádním 10. místě. Velmi gratulujeme a budeme se těšit z jejich dalšího tanečního růstu.

Mikulovanky se vydaly do školy o prázdninách
Do školy se vypravily i o prázdninách, Mikulovanky si vyjely do Prahy

Famózní taneční víkend

Konečně po dlouhé pauze je možné zase soutěžit a tak se hned 2 páry tanečního studia Morava jeli utkat se soupeři. Šimon Mikuláš(17 let) s Julií Hubáčkovou (14) v sobotu vyrazili do Chvaletic, kde jasně vyhráli latinskoamerickou část v kategorii Mládež D. Ve standardní části po lehkém zaváhání v prvním tanci brali stříbrné medaile. To jim ještě nestačilo a v neděli pokračovali v soutěžení na velkém tanečním festivalu v Kojetíně. Zde si ve starší kategorii „dospělí D“ ve standardu vytančili 2.místo a v latině nikoho nenechali na pochybách a jasně vyhráli. Jen tak dál a vyšší třída je nenechá dlouho čekat.

V Kojetíně zůstali tančit na postupových soutěžích také Vratko Mikuláš (13) s Anastázií Kosmákovou(11). Po třiceti tancích, které absolvovali na sobotním MČR se rozhodli fyzicky zvládnout nejen svoji kategorii Junior 1 C, ale utkat se i staršími a zkušenějšími Juniory 2(14-15 let). Absolvovali tak v neděli celkem 55 tanců a brali 2x stříbro a 2x zlato. Vstup nového páru do soutěžního světa se jim tak povedl velkolepě.

Václav Kosmák,
Taneční studio Morava