Vztah k přírodě mám po svém tatínkovi, který celý život včelařil a jako malou mě s sebou brával do lužního lesa pod Lanžhotem, kde měl své včelíny. Naučil mě vidět krásu v každé květině, i v obyčejném stéblu trávy.


Už dlouho také ráda fotím. Pamatuji si, že jsem si vždy ráda prohlížela rodinné fotky  a měla ráda i umělecké fotografie, obrazy a umění vůbec, sama jsem také trochu kreslila. Jak šel čas, začala jsem si tvořit alba vlastní, z fotek z nových míst, rodinných výletů a později jsem přidávala hlavně fotky svých dětí.


S technikou si moc nerozumím, vyhovuje mi focení mobilem, kdy stačí být ve správný okamžik na správném místě a pak jen udělat snímek, nebo rovnou deset. Ráda cestuji, sportuji a fotím přírodu a tyhle věci jdou krásně propojit. Z každého výletu si jako suvenýr vozím kopec fotek, které vždy jednou za čas protřídím a ty pěkné nechám vyvolat a poputují do alba. Ano, mám jich opravdu hodně. Když mám chuť, některé fotky si ještě doupravuji v mobilní aplikaci. Baví mě to a těší mě, když se mi nějaká povede. Velkou radost mám také z toho, že i mladší syn krásně fotí.


Tato série fotek vznikla teď o posledním dubnovém víkendu v Lednickém zámeckém parku. Miluji tulipány a Jižní Moravu, kde jsem se narodila i vyrůstala a do Lednice to mám z Břeclavi coby kamenem dohodil, takže jsem si tu krásu, kdy tulipány kvetou, nemohla nechat ujít. Lednický park je kouzelný v každé roční době a za každého počasí a navíc, při cestě  z Břeclavi na kole kolem Janohradu si krásně pročistím hlavu. Za krásami netřeba jezdit daleko, vše máme DOMA.


Ivana Vaňková