Podle informací, které jsem zde získal, výstavu uspořádala Obec Starovičky svému rodákovi Václavu Ernestovi, který na podzim loňského roku dovršil 80 let svého věku.
Jeho karikatury na mne zapůsobily především značnou profesionalitou a celkovou kvalitou, jakou bych tady, v tomto zapadlém koutu republiky, rozhodně nečekal.

Dozvěděl jsem se, že pan Václav Ernest (nar. v r. 1939) publikoval v šedesátých letech především v časopisech,  které potom, v letech  sedmdesátých, postupně přestaly vycházet, a on tedy kreslil převážně jen pro své okolí, lidi ze své obce a kolegy v práci (pracoval ve Frutě Podivín, Břeclav a Vranovice, jako silomistr na obilném sile v Šakvicích, a pak také byl dlouholetým sklepmistrem v největším sklepě tehdejší republiky, v Moravských vinařských závodech ve Velkých Pavlovicích).

Unikátní obří dýně vyrostla na zahradě
Paní Tomeškové vyrostla na zahradě obří dýně. Máte podobný úspěch?

Podařilo se mi v tomto týdnu, od jeho syna Romana Ernesta, získat i mimo jiné, několik karikatur, a úryvky se starých recenzí, které vám pro zajímavost přikládám v příloze. Přikládám také návrh obálky monografie, která měla údajně vyjít letos na jaře, ale nějak se jim zpozdila.


Josef Šafařík ml.