Chceme poděkovat všem zdravotníkům, záchranářům, hasičům, policistům, dobrovolníkům a všem, kteří v této nelehké době zůstávají pozitivní a svými činy nebo i myšlenkami přispívají k zvládnutí pandemie. Světelnou instalací chceme také vyzvat k trpělivosti a opatrnosti. Symbolicky se motiv objevuje také na uzavřených budovách, které musely svůj provoz dočasně přerušit.

Při svícení využíváme výkonná výbojková a LED svítidla, která na objekty promítají motiv srdce s červeným křížem. Celé řešení je mobilní a umožňuje se tak libovolně přesouvat. V následujících dnech a týdnech chceme navštěvovat další místa v Brně i celém Jihomoravském kraji. Nasvítili jsme už například brněnský Petrov, hvězdárnu, stadion za Lužánkami či Moravskou zemskou knihovnu. V pondělí jsme s naší iniciativou zavítali do jaderné elektrárny v Dukovanech. Bylo nesmírně působivé zobrazit symbol srdce na 90m širokých a 125m vysokých chladicích věžích.

Rádi vyrazíme také mimo Jižní Moravu na výzvu dalších osob a institucí. Zapojte se i vy! Napište nám, kam bychom mohli promítat symbol srdce. Můžeme dojet i k vám.

MICHAEL OKLEŠTĚK, JAN MACHÁT