Nejvíce si letní hrátky v krytém rybníčku a na pláži užily děti, a také předseda klubu sportovního potápění Nautilus Břeclav Milan Vojta, který přijel rybník zkontrolovat. Ale žabinec z rybníku byl pravý, nefalšovaný. Pozdravit občany a přestřihnout stuhu jako bránu k novému rybníku přijel i hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, zástupce Ministerstva zemědělství, zhotovitelská firma VHS Břeclav a projekční společnost Aqua centrum.

Na akci se sjelo celkem 11 hasičských jednotek z okolí. SDH Milevsko a SDH Novosedly se přijely pochlubit také svou sbírkou historické hasičské výstroje a výzbroje. Bývalí i stávající členové SDH Morkůvky byli oceněni pamětními medailemi.

Stovky tulipánů zdobí areál v Lednici. Některé připomínají plápolající plamen
Stovky tulipánů zdobí areál v Lednici. Některé připomínají plápolající oheň

Na ukázku předvedli hasiči ze sousedních Klobouk záchrannou akci, tedy vyproštění zraněného z automobilu. Součástí akce byla i výstava obrázků a básniček dětí na téma "Živá voda" a "Zavolejte hasiče". Dále si návštěvníci mohli prohlédnout dokumenty a fotografie z historie SDH Morkůvky, a také ze zásahů a akcí těch současných. Upřímně jsem ráda, že těch druhých bylo mnohem více.