Většina vystavených kreseb je součástí autorčiny diplomové práce, která se zaměřila na tvorbu kalendáře. Jednotlivé kresby personifikují měsíce v roce a jsou doplněny květinami, které v daných měsících kvetou. Vhodně zvolená barevnost každé kresby odkazuje k jednotlivým ročním obdobím. Prezentovaná díla vás uvedou do hlavních témat Veroničiny tvorby, kterými jsou portréty a květiny. Veronika pracuje s médiem kresby pastelkami, které se může zdát naivní, ale způsob, jakým tvoří v sobě mísí velkou dávku pečlivosti a smyslu pro detail.

Cestujeme a výletujeme. Čtenářka Anna Šajdlerová nás zavede na kouzelné místo
Cestujeme a výletujeme. Čtenářka Anna Šajdlerová nás zavede na kouzelné místo

Veronika se zabývá kresbou pastelkami poslední tři roky a snaží se v ní zdokonalovat. Proces zahrnuje správný výběr kvalitných pastelek, které obsahují dostatek pigmentu i papíru, který bude schopný tolik pigmentu příjmout. Pracuje především s pastelkami Faber Castell Polychromos, Caran 'd Ache Luminance nebo Derwent Lighfast na papíry od Cansonu nebo bavlněný papír Derwent Lighfast. Kresba tohohle formátu obvykle zabere 15 – 20 hodin práce.

Vystavené kresby jsou ukázkou Veroničiny kreativity a pečlivosti v tvorbě. Její díla se blíží k realismu, někdy až hypperrealismu, ale obsahují taktéž prvky surrealismu či abstraktní formy.

Město Břeclav a jeho obnovený fašank
OBRAZEM: Město Břeclav a jeho obnovený fašank