Říkají si Jawa Gang a milují klasické motocykly slavné české značky. Každý si svou Kejvalku, Panelku nebo některou další z legend pečlivě zrenovoval a teď s nimi jezdí na výlety. „Jsme parta nadšenců, zrenovovali jsme si staré Jawičky a jezdíme s nimi na výlety. Jsou to stroje s roky výroby od konce padesátých do konce osmdesátých let a pořád jezdí velmi dobře. Občas potřebují vyměnit svíčku, trochu poladit, ale to je tak všecho,“ říká jeden z motovýletníků Michal Šedivý.

Třetí ročník koštu svařáků v Brumovicích.
Pravý čas se zahřát! Brumovičtí půlili léto třetím koštem svařáků

Společně jezdí na výlety většinou na pár dní po středních Čechám. „Tentokrát jsme se poprvé vypravil na větší cestu a týden poznáváme Moravu. Pět nás jede na motorkách a máme s sebou doprovodné auto s vlekem s další motorkou. Pokud máme nějaký problém, můžeme skočit na náhradní stroj a jedeme dál,“ popisuje Šedivý s úsměvem dobře zajištěnou výpravu.

Hodovní neděle v Bořeticích.
Náročné hody v Bořeticích. Fotograf si užil dlouhou hodovou neděli

Výlet pojali pohodově. „Nikam nespěcháme a držíme se na vedlejších silnicích. Kocháme se krajinou a kam dojedeme, tam dojedeme,“ dodává před dalším dnem za řídítky své Jawy Michal Šedivý.