Dne 9. června se uskutečnilo v Nemocnici Břeclav odevzdávání zdravotnických pomůcek od společnosti Fosfa. Darovala nemocnici 1.000 ks jednorázových polypropylenových ochranných plášťů. V uplynulých týdnech během nouzového stavu v té nejsložitější době Fosfa, díky spolupráci s další břeclavskou společností Vexpa, darovala nemocnici i 1.000 ks ochranných látkových roušek. Celková cena darovaných zdravotnických pomůcek pro Nemocnici Břeclav je téměř 80.000 korun.

"Je nám velkou ctí darovat Nemocnici Břeclav ochranné pláště. Naše spolupráce není však jen jednorázová. V době toho velkého nedostatku roušek jsme zajistili ochranné látkové roušky jak pro Nemocnici Břeclav, tak pro Jihomoravské hasiče i pro rychlou záchrannou službu Jihomoravského kraje. Pomoc vnímáme jako svoji povinnost vůči regionu, ve kterém má Fosfa své kořeny již 125 let. Věřím, že zdravotnické pomůcky poslouží zdravotníkům v prevenci před onemocněním COVID-19. Myslím, že právě lékařům, sestrám a všem zdravotníkům patří velký obdiv a poděkování za jejich práci a osobní statečnost v této složité době. " řekl generální ředitel společnosti Fosfa a.s. Ing. Ivan Baťka.

„Chtěl bych poděkovat zástupcům společnosti Fosfa za pláště i roušky. Je pořád nutné dodržovat základní hygienické požadavky. Mezi ně patří i používání všech ochranných pracovních pomůcek. Zvlášť v dnešní době, kdy se celá situace uvolňuje a přestává se testovat. Proto je naší prioritou ochránit zaměstnance. Ochranné pláště patří mezi jednu z komodit, která je pořád na našem trhu nedostatková. Takže Vám patří velký dík." řekl ředitel Nemocnice Břeclav Ing. Petr Baťka.

Fosfa byla založena v roce 1884 a jako Life Science společnost a největší zpracovatel fosforu v Evropě vyrábí přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované technické aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí vlastní řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost Feel Eco. V první vertikální farmě na území České republiky pěstuje zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO. Pod značkou Feel Ecoenergy distribuuje elektrickou energii a plyn.

Viera Gáliková