Na otázky ohledně břeclavských Romů, systému parkování i dětských hřišť se mohli přijít Břeclavané zeptat na pěší zónu před gymnáziem. Břeclavský deník tam totiž pořádal akci s názvem Den s Deníkem, kam pozval také starostu města Dymo Piškulu.

„Chtěla bych vědět, co budete nyní dělat se zámeckým mlýnem, který dnes shořel,“ zeptala se starosty jedna z přítomných dam. Odpověď byla jednoznačná. „Město chtělo už dávno vykoupit bývalý mlýn i přilehlý autokemp, protože bychom chtěli celý areál okolo zámku vyčistit a zkulturnit. Všechno však záleží na majiteli. Všechno totiž patří soukromníkovi,“ uvedl Piškula.

Další dotaz, tentokrát už krajského šéfredaktora Deníku Pavla Macků, směřoval k problematice dětských hřišť. „Maminky se svěřily, že je ve městě málo hřišt. Co s tím může radnice dělat?“ zeptal se starosty Macků.

Podle Piškuly je však takový problém naprosto neopodstatněný. „V průběhu minulých dvou let ve městě vzniklo pět nových hřišť. Maminky by chtěly mít hřiště před domem, ale to bohužel nejde,“ řekl.

Den s Deníkem ale kromě možnosti zeptat se břeclavského starosty na ožehavá témata přinesl také spoustu zábavy pro malé i velké. Své umění předvedly děti z hudební školy Yamaha, které zazpívaly i zahrály na různé hudební nástroje, milovníky folklóru zase potěšili malí tanečníci z Břeclavánku.

Všichni si mohli také poměřit na atrakci Radar gate, jakou rychlostí kopnou míč do nafukovací brány. Na děti navíc čekaly balónky. „Vůbec jsem nevěděla, že Deník tuto akci pořádá, ale je skvělé, že se v Břeclavi konečně něco děje i ve všední den,“ pochvalovala si dvaadvacetiletá Olga Slaninová.