Majitelka se byla o víkendu s koněm projít, když se náhle zvíře začalo bořit do podmáčeného terénu. Kůň se z bahna částečně dostal, následně ale zapadl zcela. "Před naším příjezdem se o koně starali sousedé z Přešína a především vedoucí zemědělského družstva ze Železného Újezdu Martina Kostečková, která zajistila nakladač," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Problémy řešili hasiči z Nepomuka a Čížkova hned po příjezdu na místo. "Už jen dostat se ke koni nebylo jednoduché, oblast byla silně podmáčená," popsal situaci mluvčí. Když dorazili k místu, zjistili hasiči, že koně se podařilo z bahna vyprostit a uložit na bok. "Byl ale příliš vysílený, než aby se mohl postavit a bylo nutné jej z lesa nějak dostat," řekl Poncar. Paní Kostečkové a dalším místním se podařilo obstarat mezistěnu z vraku dodávky a velkou dřevěnou desku, jež posloužily jako provizorní saně pro vytažení zvířete z lesa.

"Koně bylo potřeba uvázat, aby nedošlo k jeho poranění. Majitelka koně je šťastnou náhodou také veterinářka, zvíře tak bylo celou dobu pod odborným dohledem," vysvětlil mluvčí.

Zdroj: Youtube

I když už hasiči měli plán, jak dostat koně z lesa, práci jim komplikoval zarostlý a podmáčený terén. Slovo tak několikrát dostala motorová pila. "Bylo potřeba urovnat podloží pod improvizovanými sáněmi," řekl Poncar.

Po neuvěřitelném mnohahodinovém úsilí se podařilo všem zúčastněným koně naložit na valník a vleže jej převézt do družstva v Železném Újezdu. "Tam se mu dostalo následné péče. Kůň se ještě večer postavil a začal žrát. Neutrpěl žádná vážná zranění a v neděli byl zpět u majitelky," popsal šťastný konec mluvčí hasičů Petr Poncar.

"Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na celé akci podíleli. Díky nim, jejich nasazení a obětavosti je na světě další příběh s dobrým koncem," dodal.