Co si představíte, když se řekne, že se firma chová odpovědně? Platí toto spojení i pro OTIS?

Jsem přesvědčený, že toto spojení platí nejen pro firmu OTIS, ale pro každého jednotlivého zaměstnance naší společnosti. Naše podnikatelské chování stavíme na třech základních kamenech etice, bezpečnosti a procesní dokonalosti. Již mnoho let máme například firemního ombudsmana, který slouží jak vlastním zaměstnancům, tak našim zákazníkům. Máme také velmi propracovaný systém interního vzdělávání zaměstnanců, do kterého investujeme každoročně v řádech milionů korun. Charakter našeho oboru podnikání nás motivuje neustále zlepšovat pracovní postupy, osobní i strojní vybavení s cílem dělat naši práci nejbezpečnějším a nejekologičtějším možným způsobem.

Jak velký důraz klade vaše společnost na ekologii a ochranu životního prostředí?

Ekologii a ochranu životního prostředí chápeme jako náš závazek vůči okolí, nám samotným, ale také jako konkurenční výhodu. Přísně sledujeme a každoročně snižujeme naši uhlíkovou stopu, množství odpadů, hlučnost ve výrobě, spotřebu vody, energetickou náročnost a několik dalších klíčových ukazatelů. Vlastníme mnoho světových patentů, které nám dovolují prohlásit, že jsou naše výrobky špičkou v oblasti efektivnosti, spotřeby energie a dlouhodobé životnosti. Například řada modernizačních výtahů GeN2™ využívá ploché nosné pásy namísto tradičních ocelových lan. Spolu s bezpřevodovým strojem s trvale zapouzdřenými ložisky nevyžadujícími žádné mazání či doplňování oleje představují pásy bezúdržbové řešení. To znamená eliminaci potenciálně škodlivých látek v budovách vybavených touto technologií. Navíc jsou pásy v porovnání s lany o čtyřicet procent lehčí, jejich životnost je až třikrát delší a jsou plně recyklovatelné.

Co je pro vás nejdůležitější ve vztahu k zákazníkům?

Snažíme se vytvořit pevný dlouhodobý vztah s našimi zákazníky po celém světě a nabízet produkty, které jsou bezpečné, komfortní, kvalitní a spolehlivé, ale také šetrné k životnímu prostředí. Kvalitu a spolehlivost našich výrobků zajišťujeme tím, že se v mnoha oblastech nespokojíme s požadavky norem a legislativy, ale nastavili jsme si mnohem přísnější interní kritéria. Zákazníkům, kteří kladou důraz na úsporný a ekologický provoz, nabízíme speciální „zelené" produkty. V posledních letech se snažíme vzdělávat nejen své stávající a potenciální zaměstnance, ale také své zákazníky prostřednictvím školicího centra, které jsme v Břeclavi otevřeli v roce 2012.

Nabízíte pro své zaměstnance i nějaké další benefity?

Jistě. Zaměstnancům poskytujeme například měsíční docházkový bonus, mimořádnou roční odměnu, měsíční prémie, týden dovolené navíc, pružnou pracovní dobu, dotované závodní stravování, podporu hendikepovaných osob, příspěvek na bydlení nebo očkování proti chřipce. Z hlediska vzdělávání nabízíme zaškolení nových zaměstnanců, technická školení či podporu jazykového vzdělávání.

Snaží se firma OTIS konkrétními projekty pomáhat těm, kteří pomoc potřebují?

V této oblasti myslíme v první řadě na vlastní zaměstnance, zejména v tíživých osobních situacích. Například při ztrátě partnera nebo dítěte poskytujeme finanční podporu a dny volna nad rámec zákonem stanoveného nároku. Také ti zaměstnanci, kteří jsou vážně hendikepováni nebo mají takovou osobu mezi svými nejbližšími příbuznými, mohou požádat o finanční výpomoc, a to i opakovaně. Společnost také pravidelně již několik let podporuje peněžními dary Jedličkův ústav. Bezmála deset let se snažíme pomáhat speciální škole a školce v Břeclavi. V rámci pravidelných akcí pro děti zaměstnanců, zejména vánoční besídky a sportovního dne, přispíváme na provoz školky nebo na konkrétní projekt, v minulosti například dovybavení školního hřiště.

Podporujete na Břeclavsku nějaké akce a aktivity, například sportovní, vzdělávací a podobně?

Ano, již několikátý rok se připojujeme do sportovního projektu Břeclavský boj, účastníme se soutěže Dračích lodí na řece Dyji. Úzce spolupracujeme s místní Střední průmyslovou školou Edvarda Beneše. Nabízíme jak odborné brigády, tak letní prázdninové praxe a pravidelně tak umísťujeme na našich pracovištích až čtyřicet učňů nebo studentů. V příštím školním roce hodláme spolupráci rozšířit například o poskytování stipendia vybraným učňům, kteří budou u nás absolvovat své odborné praxe. Spolupráce s průmyslovkou nám také umožňuje odborně vzdělávat naše nové zaměstnance. Společně se školou a vedením města se budeme podílet na projektu zatraktivnění technických oborů a obnovení zájmu o studium na těchto oborech u dětí, které navštěvují základní školy.