Digitální promítání i na plátně v přírodě

Pro návštěvníky zmíněného letního kina je připraveno na travnaté ploše před M-Clubem  promítání digitální technologií, do které město letos investovalo finance a promítací zařízení  na letní období nechalo přestěhovat z „kamenného" kina do přírodního amfiteátru.

V prostředí kina Pod ořechem si návštěvníci mohou posezení zpříjemnit i využitím zdejšího občerstvení,  nabízejícího nápoje jako pivo a limonády, ale i popcorn či například brambůrky.

Program letního kina je pestrý

Skladba nabídky promítaných filmů v kině Pod ořechem v druhé polovině srpna je bohatá.

Přestože nejde o žádné premiérové filmy, vybere si takřka každý – od romantických komedií   a dramat, přes psychologické sci-fi drama, katastrofický film až po westernovou klasiku.

Sérii promítání zahájí v neděli 18. srpna psychosociální drama Musíme si promluvit o Kevinovi, které řeší výchovu syna a vzájemný vztah mezi matkou a synem, který skončí ve vězení.

Trojice komedií

Po zmíněném dramatu „ovládnou" po tři dny hustopečské letní kino romantické komedie.

Hned v pondělí 19. Srpna se na plátně objeví netuctová komedie Paříž – Manhattan.

Další den – v úterý 20. srpna – bude promítána komedie Dávám tomu rok. Humorným pohledem se zabývá rozhodnutím manželů, zda v manželském svazku setrvat či nikoliv. Poněkud „drsnějšího"    ražení je komedie Vrtěti ženou,  jež je na programu kina ve středu 21. srpna.

Jde o komedii z lékařského prostředí, v němž se zaobírají hysterickými ženami a také novým vynálezem – vibrátorem.

Pro zvětšení klikněte.Drama v duchu sci-fi i klasiky

Trojice předposledních promítání na travnaté hustopečské ploše bude patřit dramatu.

Ve čtvrtek 22. srpna bude promítán film Nic nás nerozdělí, což je katastrofické drama, natočené podle skutečné události rodiny při úderu tsunami.

Psychologické sci-fi dra- ma s názvem Atlas mraků se na plátně objeví v pátek 23. srpna, půjde o film na motivy románu Davida Mitchella.

Sobotní promítání 24. srpna jistě přiláká milovníky romantických filmů a muzikálů, neboť je na programu „nestárnoucí" romantické drama Bídníci z prostředí revoluční Francie.

Westernový trhák

Sérii srpnového promítání kina Pod ořechem uzavře v neděli 25. srpna nestárnoucí westernová klasika – film Tenkrát na Západě, který patří ke klenotům mezi westernovými filmy. Je plný přestřelek, intrik, vášně i nenávisti a horkého rozvířeného prachu.

Promítání předchází Hustopečské hody

Pokud se někomu čekání na promítání letního kina zdá dlouhé, může do té doby navštívit Hustopečské hody, které se konají v termínu od pátku 16. srpna do neděle 18. srpna. Páteční hodový program začne nesením máje v 16 hodin a končí po 17. hodině stavěním máje. Sobotní program hodů doprovodí dechová hudba Sokolka ze Šakvic, ráno v 9 hodin budou stárci a stárky zvát po městě, ve 20 hodin začne hodová zábava. Nedělní hodové vyhrávání startuje v ulici U Větrolamu ve 13.30 hodin, ve 14.30 hodin projde městem průvod, v 15 hodin je zábava pod májou a ve 20 hodin hodová zábava.

Hustopečské kulturně-společenské léto zahrnuje také Freestyle motocrossovou party na Křížovém kopci ve středu 21. srpna.

PROJEKT OBCE: Tento text je součástí komerčního projektu Deníku Rovnost Obce. Představují se v něm obce jihomoravského regionu.