Domácím stále chybějí marodi Tomáš Langer, Milan Kadlec a forvard Martin Holek. Právě toho nahradil na hrotu útoku nováček ze Zlína. „Bylo to pro něj specifické utkání, rozhodně ho nečekalo nic jednoduchého. Měl jsem trochu obavy, aby nebyl přemotivovaný, ale prokázal svoji kvalitu. Jsem za něj moc rád,“ vyzdvihl hodonínský lodivod Pavol Švantner výkon Bobčíka.

Dvacetiletý útočník stihl v úvodu sezony za áčko prvoligového Zlína naskočit na deset minut do utkání proti pražské Slavii. Další ligové minuty však nepřidal a kvůli nízkému vytížení zvolil hostování v Hodoníně. Domácím fanouškům se představil se vší parádou, ve 35. minutě totiž poslal svůj tým do vedení. „Hráli jsme lépe než hosté, měli jsme i víc šancí. Zápas byl pro mě specifický, všechny kluky ze Zlína nám, ale speciálně jsem se na utkání nepřipravoval,“ přiznal Bobčík.

Hodonín i po vstřelené brance nadále zatápěl hostující defenzivě. „Zlín má velkou sílu, kterou potvrzuje v každém utkání. Připravili jsme se na ně a kluci plnili taktické pokyny. Mohli jsme přidal i další branky. I když nám chybí trojice hráčů ze základní sestavy, kluci předvedli výborný výkon a nechali na hřišti všechno. Takhle se hraje třetí liga,“ pravil spokojeně Švantner.

Přestože zlínská rezerva nesložila zbraně, v ofenzivní části se Vrtělkovi svěřenci trápili. „Chyběl nám tah na bránu, větší zaujetí, důraz v pokutovém území. Vytvořili jsme si pouze pár nebezpečných závarů, ale vyložené šance jsme neměli. Hodonín má velmi dobře poskládaný tým, očekával jsem, že nepadne moc gólů,“ netajil zlínský stratég.

Jeho slova se nakonec potvrdila. Diváci se další branky v zápase nedočkali a Hodonín po šesti soutěžních duel bez výhry konečně slavil zisk tří bodů. „Každá výhra je příjemná, ale proti tak silnému mužstvu je ještě příjemnější. Vítězství jsme opravdu už potřebovali, před hráči musím smeknout. Kdybychom vyhrávali 2:0, dýchalo by se nám lépe, ale byli jsme ostražití a zápas jsme dovedli do vítězného konce i tak,“ dodal spokojeně Švantner.

FK Hodonín – FC Trinity Zlín B 1:0 (1:0)
Branky: 35. Bobčík.
Rozhodčí: Svoboda – Ogrodník, Poláček.
ŽK: 51. Švantner, 70. Pazdera – 59. Jura.
Diváci: 283.
FK Hodonín: Petráš (C) – Helísek, Dressler, Dunda, Sukup – Bohun (81. Smékal), Pazdera (90. Raisigl), Fila, Švantner, Jáger (90. Kyselka) – Bobčík.
FC Trinity Zlín B: Šiška – Uhřík (62. Novák), Jura, Hellebrand, Kulíšek, Kovinič (69. V. Mlýnek), Jiráček, M. Mlýnek, Číž, Mach, Hrdlička (79. Červinka).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...