Poslední třetiligový duel odehráli červenočerní 15. června 2019 doma proti Líšni. I když po první půli po brance útočníka Filipa Žáka domácí vedli, Líšeň ve druhém dějství utkání otočila a Hodonín po prohře 1:2 sestoupil do divize. „Bylo hodně smutné. Vrchovina měla stejně bodů jako my, ale díky lepšímu skóre se udržela. Teď je v Hodoníně úplně jiný mančaft, kdybych měl tenkrát takový kádr jako teď, tak nesestoupíme,“ tvrdil zkušený kouč.

Ze základní jedenáctky, které odehrála poslední třetiligový duel proti Líšni, najdeme v aktuálním kádru pouze Petra Bohuna a Petra Kyselku. Spousta hráčů odešla do Rakouska či nižších soutěžích. Pouze zmíněný forvard Žák se dostal přes povedená angažmá v Blansku a Prostějově až do prvoligových Teplic.

Nyní tvoří osu týmu zkušení hráči David Helísek, Patrik Dressler, Ondřej Sukup, Patrik Švantner či Martin Holek. Právě vytáhlý útočník, který odehrál pět sezon ve druhé nejvyšší soutěži za Ústí nad Labem, Sokolov, Karvinou a Blansko, je na začátku nové sezony dobře naladěn. V generálce proti rezervě Slovácka vstřelil dvě branky a skóroval také v nedělním pohárovém duelu v Lanžhotě. „Útočníkovi se každým vstřeleným gólem zvedá sebevědomí. Důležité je, aby mi to tam padalo na tréninku i v zápase, pak si věřím víc a víc,“ netajil Holek.

Třiatřicetiletý střelec zároveň tvrdí, že je mužstvo na novou sezonu připraveno. „Dobře jsme potrénovali, navíc po vyhraných zápasech v přípravě a poháru si i víc věříme. Porazili jsme druholigový Vyškov, béčko Slovácka a v poháru Lanžhot. Doufám, že si současnou formu přeneseme i do ligy,“ přál si zkušený kanonýr.

V jakých patrech tabulky se bude podle Holka nováček MSFL pohybovat? „Nedokážu říct, každý zápase chceme vyhrát. Až samotná soutěž ukáže, jak na tom jsme. Uvidíme co z toho bude,“ dodal.