Od úvodní minuty minuty nastoupili proti Malženicím dvě nové tváře. Na pozici stopera se postavil Mário Mihál, jenž přišel z Povážské Bystrice. „Jedná se o dvaadvacetiletého obránce, který má i ligové zkušenosti z Liptovského Mikuláše či Senice. V zápase bylo trošku vidět, že v minulých sezonách neměl potřebné herní vytížení. Našel jsem na jeho výkonu věci, které potřebujeme odstranit, ale i spoustu pozitiv,“ představil trenér novou posilu.

Defenzivu soupeře prověřil další nováček v celku naftařů Erik Puchel. Sedmadvacetiletý fotbalista, jenž odehrál i třiadvacet prvoligových duelů v dresu Karviné, naposled oblékal dres slovenského druholigového Púchova. „Erik potvrdil své kvality, znám ho z Karviné i dorostenecké ligy. Ukázal, že je tahový hráč, který může být posilou pro náš tým. Uvidíme, jestli se s ním domluvíme,“ uvedl Švantner.

Jeho svěřencům se úvodní dějství povedlo, po dvou gólech Martina Holka a jedné trefě Milana Kadlece po první půli vedli 3:0. „Měli jsme toho plné kecky, trénujeme teprve krátce a do zápasu jsme šli z plného tréninku. Musím však říct, že kluci se s chutí vydali a zejména první poločas měl velice dobré parametry,“ chválil zkušený stratég své mužstvo.

Druhá půle se nesla ve znamení četných střídání a tempo hry mírně upadlo, čehož Malženice využily a dvěma brankami snížily na konečný stav 3:2. „Inkasovali jsme laciné branky, ale ctíme sílu soupeře, který nás k tomu donutil. Pro naše mladé hráče to byla velká škola,“ netajil Švantner.

Kromě mladíků z hodonínského dorostu se na hřišti po změně stran ukázali i další testovaní hráči. „Z rezervy Zbrojovky Brno zkoušíme Yusiho Sawalhu, Tomáše Horniaka ze Skalice a gólmana Tomáše Odrášku z Myjavy. Využili jsme všechny hráče, které máme v přípravě,“ připomněl lodivod.

Ten už nepočítá s Erikem Buracem, který se vrátil do Lanžhota, a Martinem Papežem, jenž nečekaně posílil brněnský Start. „Místo Papeže sháníme krajního obránce. Díváme se i po útočníkovi a hráči na křídlo. Potřebujeme tři kvalitní hráče, kteří budou minimálně na hraně základní sestavy“ pravil Švantner.

Na zkoušce v druholigových klubech jsou totiž dva ofenzivní záložníci, jenž ještě v jarní části nastupovali za Hodonín. „Libor Bobčík začal přípravu s prvoligovým áčkem Zlína a následně zamířil na zkoušku do Líšně, Libora Pernicu zase zkouší Vlašim. S oběma hráči jsem v kontaktu, uvidíme, jaká bude situace,“ krčil rameny hodonínský kormidelník.

Jeho mužstvo odehraje další přípravné utkání v sobotu, kdy od jedenácti hodin dopoledne přivítá na hřišti ve Svatobořicích-Mistříně rezervu Slovanu Bratislava.

FK Hodonín – Dynamo Malženice 3:2 (3:0)
Branky Hodonína: 2x Holek, Kadlec.
Rozhodčí: Drozdy – Gasnárek, Tomanec.
Hřiště: Šardice.

Fotogalerie: Hodonín - Malženice