Ten poslal od úvodní minuty na hřiště osvědčenou jedenáctku včetně uzdraveného kanonýra Martina Holka. Přestože diváci za zábradlím trochu mrzli, aktéři na hrací ploše přistoupili k utkání ve velmi svižném tempu. „Počasí nebylo moc fotbalové,“ smál se slovenský lodivod.

S novou pozicí se nadále sžívá odchovanec Petr Bohun, jenž vyměnil křídlo za střed zálohy. „Svěřil jsem mu roli po Patrikovi Švantnerovi. Má vitální pojetí a kreativní způsob hry. Ve dvojici s Tomášem Langerem byli zejména směrem dopředu hodně nebezpeční,“ uznal Švantner.

Hodonínský záložník Petr Bohun hodnotí zápas s Kroměříží

Hodonínský záložník Petr Bohun hodnotní utkání s Kroměříží. | Video: Neduchal Kryštof

Vyrovnanost první půle potvrdil i výsledek 1:1. Do druhého poločasu poslal domácí realizační tým čerstvé síly a na hřiště se dostali například Václav Raisigl, Filip Mazuch, Norbert Mihál či Erik Burac. Právě útočník z Lanžhota dostal důvěru před exligovým Josefem Čtvrtníčkem, jehož zkouška u nováčka třetí ligy skončila. „Čtvrtníček je velmi podobný Martinu Holkovi, nemá význam mít v kádru dva stejné útočníky. Erik je odlišný typ a navíc vzhledem k věku i perspektivní do budoucna,“ vysvětlil trenér své rozhodnutí.

Přestup Burace se v nejbližší době oficiálně dotáhne do úspěšného konce. Kromě něj však hodonínské fotbalisty posílí ještě další útočník. „Vrací se k nám Libor Bobčík ze Zlína, v úterý se k nám připojí. Ještě si mám volat se Zdenkem Grygerou (sportovní manažer Zlína – pozn. red.), ale s Liborem jsme domluvení,“ těšil se Švantner na ofenzivního hráče, kolem kterého kroužil druholigový Prostějov.

O své místo si však říká i Filip Mazuch, který se trefil ve druhém utkání v řadě. Předtím si vzal na starost exekuci pokutového kopu novic Burac a poslal gólmana na druhou stranu. Hodonín však vedení neudržel a Kroměříži podlehl 3:4. „Byl jsem si vědom, že hráči, kteří dostali ve druhé půli prostor, potřebují dozrát. Na můj vkus tam bylo hodně chyb. Ale chtěli jsme je vidět v zápase, v němž tolik nejde o výsledek,“ dodal stratég.

Pokutový kop Erika Burace

Pokutový kop Erika Burace. | Video: Kryštof Neduchal

Jeho svěřenci v dalším přípravném utkání přivítají na hodonínské umělé trávě Lanžhot. Derby se odehraje v sobotu 28. ledna od půl jedenácté dopoledne.

FK HODONÍN – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 3:4 (1:1)
Branky: 38. Smékal, 62. Burac z penalty, 79. Mazuch – 32. Tiahlo, 71. Dočkal, 80. Vytiska 86. Šimon Chwaszcz.
Rozhodčí: Tomanec – Gasnárek, Drozdy.
Diváci: 50.