První poločas se víceméně odehrál na polovině Břeclavi, ale prakticky bez většího ohrožení její branky. Hosté se spoléhali na rychlé protiútoky, ale i oni si těch nebezpečných vytvořili málo. Domácí je stihli včas eliminovat a jednu nadějnou akci hostů zastavil rozhodčí pro ofsajd. „Byli jsme na soupeře takticky dobře připravení. Záznamy blanenských zápasů jsem sledoval několik hodin, takže jsme věděli, co a jak budou hrát, jak budou zahrávat standardní situace,“ vysvětlit důvody bezgólového skóre první půle trenér MSK David Pazdera.

Vyčkávací taktika hostů padla brzy po přestávce po prvním gólu Jiřího Hušky, který zakončil kombinaci po levé straně. Připravili jej dva noví hráči v domácím dresu Dominik Šmerda a Jiří Tulaydan. „Změna v naší sestavě se gólově projevila hodně brzy. Oni potom už neměli co bránit a trošku hru otevřeli. Nám se vpředu dýchalo líp a už se nám dařilo kombinacemi dostávat do šancí a přidali jsme další tři branky. Břeclav hrozila z brejků a dvakrát nás po nich podržel brankář Doležal,“ zdůvodnil domácí kouč Tomáš Kolouch brankové probuzení svých svěřenců po přestávce.

„Bohužel už v 51. minutě jsme dostali gól, když jsme měli na pravé straně problémy s příchozím Šmerdou. Pak jsme dlouho drželi stav 1:0 a měli jsme dva závary v jejich šestnáctce, kdy jsme mohli vyrovnat. Několik pěkných akcí jsme také nevyužili. Je škoda, že v závěru, kdy už nám trošku docházely síly, protože jsme hodně běhali bez balonu, nám soupeř dal tři góly. Za to, jaký jsme odvedli výkon, jsme prohráli zbytečně vysoko,“ dodal Pazdera.

Tým MSK Břeclav klesl v tabulce Divize D na 12. místo, v příštím kole hostí v sobotu od 14.30 hodin poslední Humpolec.

FK Blansko - MSK Břeclav 4:0Poločas: 0:0. Branky: 51. Huška, 75. a 80. Traore, 85. Bednář. Rozhodčí: Bureš – Sivera, Kouřílek. ŽK: Buchta – Fiala, Kriston. Diváků: 312.
Břeclav: Fibingr – Herman, Ianosteac, Smejkal, Fiala, – Schüller (59. Čermák), Simandl, Hloch, Trčka (76. Ulehla) – Kriston (84. Dřevěný) – Musil. Trenér: David Pazdera.