Už to pomalu vypadalo na čtvrtou jarní výhru omlazeného břeclavského týmu, který však koncovku zápasu nezvládl. Podle domácích fanoušků však za vydatného přispění rozhodčího Galáře. Ten totiž nařídil v závěru zápasu hned dva sporné pokutové kopy proti Břeclavi.

I díky nim Polná zápas otočila. „Ještě jsem nenašel odvahu se na oba momenty podívat na videu. Ale na první pohled se mi oba penaltové zákroky moc nezdály. Obzvláště ten druhý, kdy podle mě náš gólman nejprve odehrál míč a pak do něj vletěl protihráč,“ poznamenal už několik hodin po zápase s chladnou hlavou domácí kouč David Pazdera.

Pro něj byl druhý osudný moment zvlášť nepříjemný, protože kromě inkasovaného gólu z pokutového kopu po něm přišel také o brankáře Davida Fibingra, který se při hrůzostrašně vypadající srážce zranil.

„Vypadalo to hrozně, nakonec to snad s ním nebude tak vážné. Má ale silný otřes mozku a pohmožděná žebra. Určitě nám nějaký týden bude chybět. Věřím, že to bude co nejkratší dobu, protože jiného tak kvalitního gólmana prostě nemáme. Ale šanci dostane někdo z mladých kluků, kteří jsou šikovní, tak ji snad chytí za pačesy,“ zadoufal břeclavský kouč.

Za ztrátu bodů ovšem nevinil poize rozhodčího. „Samozřejmě soupeř ukázal svoji kvalitu, hlavně po přestávce nám svou hrou dělal problémy. My jsme zvládli výborně první poločas, kdy jsme byli navíc efektivní a využili dvě šance. Ve druhé půli už to nebylo z naší strany ideální, hlavně nám chyběl pohyb. Komplikací pro nás bylo také zranění Kurdíka, který musel střídat ve 40. minutě. Ianosteac se tak musel posunout na stopera a pak nám chyběl ve středu pole. Kdyby ale do závěru utkání nevstoupil tak výrazně rozhodčí, tak věřím, že bychom minimálně bod vybojovali,“ dodal Pazdera.

MSK Břeclav – Polná 3:4

Poločas: 2:0. Branky: 15. Konečný, 27. Motyčka, 62. Fiala – 57. Fadrný, 66. Fadrný (pok. Kop), 74. Kavka, 84. Kavka (pok. kop). ŽK: Konečný, Netopilík, Trčka – Šourek. Rozhodčí: Galář – Ham, Dedek. Diváci: 120.