Hned úvodní divizní kolo přineslo pikantní jižanské derby dvou týmů, které mají v letošním ročníku ty nejvyšší ambice. Zaplněný lanžhotský stadion viděl solidní fotbal, jemuž však chyběly góly.

Z obou táborů byl cítit respekt k soupeři, a tak se začalo poměrně opatrně. „Pro nás je Hodonín největším aspirantem na postup. I proto jsme začali možná trochu opatrněji. Postupně jsem se však rozehrávali a myslím, že jsme byli v první půli i lepším týmem. Bohužel jsme se ale nedokázali dostat do zakončení, za celý zápas jsme pořádně nevystřelili na branku,“ uvedl domácí asistent Přemysl Kovář.

Podobně viděla první půli i hodonínská lavička. „Lanžhot má velice kvalitní tým, který bude v tabulce určitě vysoko. V prvním poločase nás mírně přehrávali, naši mladí hráči se dobrých dvacet minut trochu hledali, někteří před takovou diváckou kulisou ani nehráli. Klobouk dolů před lanžhotskými fanoušky, kéž bychom hráli před takovou návštěvou pokaždé,“ kvitoval hostující kouč Pavol Švantner zaplněné tribuny, na nichž bylo podle oficiálního údaje 650 diváků.

Klíčovým momentem utkání bylo vyloučení domácího Mikůška po hodině hry. „Fotbalu to uškodilo. Od té chvíle jsme měli zápas ve své moci, ale bohužel jsme se nedokázali gólově prosadit. Samozřejmě nás mrzí, že jsme nedokázali početní výhodu zužitkovat, ale na druhou stranu Lanžhot si asi bod za první poločas zasloužil,“ sportovně uznal Švantner.

Jeho tým dohrával poslední vteřiny dokonce proti devíti, protože v úplném závěru byl ještě po druhé žluté vyloučen Královič. „Obě vyloučení musíme akceptovat, byla to hloupost našich hráčů. S bodem jsou nakonec asi spokojené oba týmy. Nás ale mrzí výkony některých hráčů, kteří nás zklamali,“ dodal Kovář.