Mladý forvard se v Hodoníně rychle aklimatizoval a v zimní přípravě se mu střelecky dařilo. Na konci února se prosadil i ve vítězné generálce proti Startu Brno a zdálo se, že je před svou třetiligovou premiérou v herní pohodě. Následně v patnácti duelech Moravskoslezské fotbalové ligy, do kterých nastoupil, však žádnou branku nevstřelil. „Nevím, proč to po povedené přípravě nešlo i v soutěžních zápasech,“ krčil rameny útočník.

Příčina může být i role náhradníka, která mu nesvědčila. „Měl jsem menší herní vytížení, navíc jsem si nevěřil jako předtím v Lanžhot,“ přiznal Burac.

Erik Burac na tréninku hodonínských fotbalistů.
Lanžhot vyměnil za Hodonín. Třetí liga je daleko rychlejší, říká kanonýr Burac

Návrat do Lanžhota, kde patřil mezi klíčové hráče, je podle něj nejlepší volba. „Lanžhot jsem sledoval i v jarní části, když jsem hrál za Hodonín. Pomalu každou neděli jsem na jejich domácí zápasy jezdit, kluci hráli fakt výborně. Je velká škoda, že nakonec nepostoupili, zase to bylo hodně blízko, snad to vybojujeme v příští sezoně,“ doufal bývalý hráč Velkých Pavlovic, Slovácka či Sparty Brno.

Podle něj rozhodla o nepostupu nepovedená podzimní část, v níž ještě oblékal dres Lanžhota. „Podzim byl horší, vůbec nám nesedl. Kluci pak odehráli jaro fakt výborně a bez prohry,“ uznal.

Fotbalistům Lanžhota (v bílém) utekl postup do MSFL o dva body.
Lanžhot připravil o třetí ligu vlastňák z 95. minuty. Jsme za hlupáky, ví Hílek

Z návratu kanonýra má radost i lanžhotský kouč Jaroslav Hílek. „Mám informaci od manažera Jirky Bartoše, že Erik se k nám vrátí. Přípravu začínáme až v úterý, takže bude spousta času, abychom si o všem promluvili. Každopádně jde o hráče, který u nás zanechal výraznou stopu. O útočníka jeho kvalit rozhodně stojíme,“ zdůraznil bývalý prvoligový fotbalista.

Burac vyhlíží po návratu do známého prostředí servis od silného středu hřiště, který v Sokolu ovládají exligoví záložníci Marko Totka s Jakubem Krčem. „V zimě, když jsem odešel, se do Lanžhota vrátil z první ligy Marko Totka. Moc se na něho těším, protože jsem s ním ještě nikdy nehrál. Snad budu od kluků ze středu zálohy dostávat dobré asistence,“ prozradil kanonýr.

Jiří Jüstel po konci v Rohatci posílil Dubňany.
Jüstel posílil Dubňany. Proč střelec odmítl Šardice, Mutěnice a divizní Břeclav?

A jak bude vzpomínat na půlrok ve třetí lize? „Angažmá v Hodoníně mi určitě pomohlo, myslím, že se vracím do Lanžhota s většími zkušenostmi, než jsem odcházel. Věřím, že se mi bude zase víc dařit,“ dodal Burac.