Pomohlo jim rozhodnutí o předčasném konci amatérských fotbalových soutěží, z nichž se nebude sestupovat. Ještě nedávno jasně největší klub regionu hrající i o přední příčky ve třetí lize tak prozatím zůstává v nadregionální soutěži.„Radost ze zrušení jarní části asi nikdo nemá, ale samozřejmě si stěžovat nemůžeme. Věřili jsme tomu, že divizi i přes katastrofální podzim zachráníme. Dostali jsme druhou šanci,“ dušuje se pětadvacetiletá opora břeclavského celku Jan Hloch.

Služebně nejstarší hráč MSK si musel zvyknout na podivné jaro bez fotbalu. „Samozřejmě mi chybí, a to nejen coby hráči, ale i jako trenérovi. Věřím, že kluci to mají stejně,“ říká hráč, jenž se v Břeclavi věnuje také koučování mládeže.

ONLINE TRÉNINKY

Se svými svěřenci zůstává v čilém kontaktu. „Kluci od nás dostávají různé úkoly, točí videa, máme i online tréninky. Moderní technologie nám dost pomáhají,“ popisuje Hloch.

MSK Břeclav                        Podzim 2019 Počet zápasů: 13 Zápasová bilance: 2 remízy, 11 proher                                     Skóre: 8:40                              Počet bodů: 2 Postavení v tabulce: 14. místo ze 14

Ten v sobě nezapřel sportovce a pohybu věnoval dost času i v karanténě. „Zezačátku jsem běhal a posiloval v domácích podmínkách, postupně jsem k tomu přidal kolo a tenis. Všechno má i své výhody. Bylo víc času na kompenzační a protahovací cviky. Přes sezonu tolik prostoru není,“ podotýká Hloch.

Zanedlouho už dostane výhradní slovo fotbal. V pondělí se díky další vlně uvolňování vládních opatření břeclavští hráči pravděpodobně sejdou ke společnému tréninku. „Pořád se to mění, ale nejspíš to tak bude. Zahájíme tréninky, zatím se sejdeme třikrát týdně,“ popisuje Hloch.

Fotbalisté MSK totiž hodlají v nadcházejícím ročníku prokázat, že konečně našli tvář. A to díky nové trenérské dvojici Milan Hoffman a Michael Benko. „Na podzim nám nevyšlo vůbec nic. Změna trenéra byla nevyhnutelná. Noví kouči, dost nových hráčů. Tento impuls jsme potřebovali a v zimní přípravě byl dost znát,“ podotýká Hloch.

Podle něj ukázal břeclavský tým svůj skrytý potenciál právě už v zimní přípravě. „Celkem nám to šlapalo. Tak aspoň, že jsme dostali další příležitost,“ doplňuje břeclavský hráč i trenér v jedné osobě.